Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.03.2017, 15:30

Fiat prišiel s novou verziou modelu. Bude Fullback Cross najštýlovejší pick-up?

Názov prevzali od predchodcu a doplnili ho o označenie Cross. Pozrite sa, čo všetko získal tento dobrodruh.

Fiat prišiel s novou verziou modelu. Bude Fullback Cross najštýlovejší pick-up?
Zdroj: Fiat

Nový model Fullback Cross talianskej automobilky Fiat je tu. Vychádza z rovnako nazývaného modelu predstaveného v roku 2015 v Dubaji, oproti nemu má mať ale novinka dobrodružnejšieho ducha a pridalo sa aj označenie Cross.

Vylepšený pick-up bude v ponuke jedine s plnohodnotnou kabínou Double Cab. Na karosérii pribudlo mnoho prvkov, napríklad maska chladiča obsahujúca čiernu matnú mriežku, 17 palcové hliníkové disky, nášlapy pre ľahšie nastupovanie s novým dizajnom a strieborná lišta na prednom nárazníku. Čierne sú aj spätné zrkadlá a „kľučky“ dverí.

Pod kapotou bude môcť pracovať len jeden agregát. Je ním 2.4 litrový naftový motor, disponujúci výkonom 133 kW, čiže 180 koní.

Jeho točivý moment má hodnotu 430 Nm a dodáva sa spolu s manuálnou šesťstupňovou, alebo päťstupňovou automatickou prevodovkou.

Vo výbave bude mať aj systémy ako Trailer Stability Assist, Lane Departure Warning, sedem airbagov, LED denné svietenie a tiež hmlové svetlomety.

V interiéri nájdete vyhrievané sedadlá, rádio s CD a MP3 prehrávaním, či dotykovú sedem palcovú obrazovku s Bluetooth a USB portom.

Nachádza sa tu aj satelitná navigácia a parkovacia kamera. Elektricky nastaviteľné je len vodičové sedadlo a to v šiestich rôznych polohách.

Do predaja sa tento pick-up dostane v Európe cez leto tohto roka. V tom čase by mala byť už známa aj jeho cena.