16.03.2017, 12:30

Nestačí vám obyčajný Ford Raptor? Toto je verzia so 600 koňmi či pohonom 6x6

Hennessey Performance Engineering tím a John Hennessey sa zaoberajú (okrem výroby vlastného superšportu) úpravou a vylepšovaním nielen pravých „muscle“ či športových áut.

Nestačí vám obyčajný Ford Raptor? Toto je verzia so 600 koňmi či pohonom 6x6
Zdroj: Hennesseyperformance

Sídlo majú v Texase a momentálne prinášajú riešenie pre prípad, že vám už tak celkom zaujímavý Ford F-150 vo verzii Raptor nestačí.

Ten má v základe motor Ecoboost, neplašte sa, našťastie ide o 3,5 litrový šesťvalec s výkonom 335 kW, čiže 450 koní a točivým momentom 691 Nm. Ani tento model sa však nevyhol downsizingu, pretože prechádzajúci model disponoval osemvalcom s objemom 5,5 litra.

Vylepšenia od Hennessey sú v podobe kitov v rôznych stupňoch. Prvý stojí v prepočte približne 650 eur a obsahuje úpravu riadiacej jednotky, čím sa zvýši výkon o 30 koní a točivý moment o 40 Nm.

Zaplatiť si môžete tiež druhý stupeň úprav, kde sa zlepší prívod vzduchu do motora a pribudne tak 9 koní.

Zakúpiť sa dá aj celý balík Velociraptor 500 a ako už z názvu plynie, úpravcovia zabezpečili výkon okrúhlych 500 koní. Dosiahli to nielen vyššie spomínanými vecami, ale aj úpravou riadiacej jednotky, športových vzduchovým filtrom či z nehrdzavejúcej ocele vyrobeným výfukovým systémom.

Zdroj: Hennesseyperformance

​Ďalšou možnosťou je tiež Offroad Stage 1, kde za niečo cez 9 tisíc eur získate väčšiu svetlú výšku, nové nárazníky, alebo aj 20 palcové disky Hennessey. To vám pomôže zlepšiť jazdné vlastnosti v poriadnom teréne.

Na vrchole ponuky sa nachádza Velociraptor 600 TwinTurbo, na ktorom sa podpísala väčšina uvádzaných úprav, pribudli upravené turbá, dizajnové prvky karosérie, interiéru, rôzne označenia a dodatočný chladič.

Pod kapotou sa tým pádom bude ukrývať 613 koní dopĺňaných s 843 Nm krútiaceho momentu.

​To nie je všetko, pre najnáročnejších zákazníkov je tu aj model s označením VelociRaptor 6x6.

Pribudla mu dvojica kolies a s pohonom 6x6 prekoná ešte extrémnejšie výzvy.

​Jeho cenovka je približne 270 tisíc eur a za ďalší príplatok si viete zaobstarať aj doplnky v podobe napríklad Brembo bŕzd či LED osvetlenia.

Zdroj: Hennesseyperformance

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.