Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2017, 12:00

Rolls-Royce pre najnáročnejších. Privítajte 740 koní od Mansory

Pre úpravu si tuningová firma Mansory vybrala model značky Rolls-Royce. Dawn dostal nielen nový vzhľad.

Rolls-Royce pre najnáročnejších. Privítajte 740 koní od Mansory
Zdroj: Rolls-Royce

Automobilka Rolls-Royce je dobre známa svojimi luxusnými vozidlami. Jedným z nich je tiež model Dawn, ktorý rovnako disponuje pompéznosťou, kvalitou či výkonom.

Na autosalóne v Ženeve mala svoj priestor na predstavenie noviniek aj firma Mansory, upravujúca drahé autá. Predstavila tu vylepšený kabriolet Dawn.

Je to v poradí už ich druhá úprava tohto modelu, pričom prvý sa predstavil už minulý rok.

Zdroj: Rolls-Royce

Zmeny sú očividné. Na karosérii pribudol v prednej časti spojler, denné LED svietenie a väčšie otvory, zabezpečujúce lepší prívod vzduchu a následné chladenie prevodovky a motora.

​Vzhľad exteriéru dotvára tiež matná čierna farba s červenou linkou a kapota či doplnky z kompozitného materiálu. V zadnej časti pribudlo napríklad krídlo a osadené boli 22 palcové čierne hliníkové disky, s nízkoprofilovými pneumatikami.

Zdroj: Rolls-Royce

​Interiér sa samozrejme tiež dočkal zmien. Jednou z nich je napríklad povrchová úprava palubnej dosky, kde teraz nájdete brúsený hliník či kompozitný povrch s klavírovým efektom.

Farby sa zladili do čiernej, bielej a oživenie prinášajú aj červené doplnky.

Zdroj: Rolls-Royce

​Z auta vyžaruje prepych a kvalita, avšak okrem toho má aj športového ducha. Úpravy neboli len vizuálne, ale zlepšil sa aj podávaný výkon 6,6 litrového 12-valca. Z pôvodných 420 kW, sa údaje posunuli na 544 kW.

Po novom má teda 740 koní a točivý moment zvýšený o 220 Nm, čiže na rovných 1000 Nm. Jeho maximálna rýchlosť stúpla z 250 na 285 kilometrov za hodinu a „z nuly na sto“ sa dostane za 4,5 sekundy.

Cena samozrejme nie je zverejnená. Ľudí pohybujúcich sa v tejto vrstve to, v prípade záujmu, zrejme asi veľmi zaujímať nebude. V základe sa cena „obyčajného“ Rolls-Royce Dawn pohybuje na úrovni 300 tisíc eur. S takouto úpravou môže byť minimálne dvakrát drahší.