13.03.2017, 10:44

Takto vyzerá technológia budúcnosti. Ukázali pneumatiky, ktoré zbierajú údaje z cesty

Výrobca Goodyear predstavil najnovšiu štúdiu pneumatík s názvom CityCube, ktoré sú navrhované hlavne pre koncept automobilky Toyota.

Takto vyzerá technológia budúcnosti. Ukázali pneumatiky, ktoré zbierajú údaje z cesty
Zdroj: Goodyear

Na autosalóne v Ženeve sa predstavil aj koncept s názvom Toyota i-Tril. Známy je hlavne používaním kĺbového uloženia medzi zadnou nápravou a kabínou.

Týmto si zaisťuje nakláňanie karosérie a predných kolies, pritom však zadné poháňané kolesá zostávajú permanentne kolmo na vozovke.

Koncept Toyota i-Tril

Disponuje aj rôznymi inými „vychytávkami“ a technológiami. Jednou z nich sú aj použité pneumatiky CityCube, vyvinuté spoločnosťou Goodyear pre automobily budúcnosti.

Tie sú špeciálne hlavne vďaka snímačom, ktoré dokážu identifikovať podmienky na ceste a získané údaje prenesú do najmodernejšieho systému prevencie nehôd v aute.

Dizajn predných pneumatík

Zdroj: Goodyear

​Tomu, že sa predné kolesá nakláňajú, sa prispôsobili aj pneumatiky.

Použitý je unikátny tvar, vpredu sú úzke a vysoké, vzadu širšie s pevnejšou vnútornou časťou (pre väčšiu stabilitu) a asymetrickým behúňom.

​Dizajn zadných pneumatík

Zdroj: Goodyear

Disponujú nízkou hodnotou valivého odporu a nižších objemom dezénových drážok, čím sa zvýši kilometrový dojazd a zníži hlučnosť.

Zdroj: Goodyear

​Novinka je obohatená aj o holografický dizajn - moderné, farebne sa meniace bočnice. Tie zaistia moderný, prémiový a unikátny vzhľad. 

Ďalšie informácie zatiaľ spoločnosť nezverejnila. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.