11.03.2017, 00:00

Pirelli prináša jedinečné pneumatiky. Ako prvé dokážu komunikovať cez aplikáciu

Na autosalóne v Ženeve sa predstavili aj mnohé technologické novinky. Jednou z nich sú aj pneumatiky talianskej spoločnosti, s vlastnou aplikáciou.

Pirelli prináša jedinečné pneumatiky. Ako prvé dokážu komunikovať cez aplikáciu
Zdroj: Pirelli

Kolesá sú jednou zo základných vecí automobilu. Je na nich položené a dovoľujú mu pohybovať sa. Avšak oproti neustále sa rozvíjajúcim technológiám vo vnútri automobilu, rôzne displeje či systémy, sa na kolesá trochu zabúda.

Práve to sa rozhodla napraviť spoločnosť Pirelli, výrobou nových pneumatík s názvom Connesso P zero a Connesso Sottozero. Na svete už sú snímače v pneumatikách, ktoré vás upozornia napríklad na nízky tlak. Táto novinka je ale úplne iný level.

Funguje na základe senzoru. Ten je so svojím priemerom 100 milimetrov a hmotnosťou deväť gramov, prilepený na vnútornej stene pneumatiky a dokáže s vami „komunikovať“ cez aplikáciu.

Zdroj: Pirelli

​Môžete tak sledovať tlak, hĺbku dezénu, teplotu, zavolať pomoc pri defekte, či objednať novú sadu, keď ste tú vašu zodrali. Samozrejme tiež v prípadne, keď prechádzate na zimné/letné pneumatiky.

V ponuke budú v rámci rady P Zero od leta, avšak chvíľu si ešte počkáme, kým budú dostupné vo všetkých pneumatikách ponúkaných spoločnosťou. Ponúkajú tiež možnosť objednať si pneumatiky s farebným pruhom na boku. V základe sú k dispozícii štyri farby.

Zdroj: Pirelli

​Na začiatok budú dostupné len vo veľkosti 19 palcov a viac. Prvou krajinou, kde sa táto „vychytávka“ objaví, bude USA (v spomínanom lete tohto roka) a neskôr sa rozšíri aj na trh v Európe.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.