Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2017, 00:00

Rolls-Royce predstavil svoj najmenší model. Jeho výroba trvala stovky hodín

Britská automobilka Rolls-Royce sa rozhodla pre naozaj zaujímavý čin. Vyrobila nový koncept výnimočného automobilu, pre ešte výnimočnejšieho zákazníka.

Rolls-Royce predstavil svoj najmenší model. Jeho výroba trvala stovky hodín
Zdroj: Rolls-Royce

Rolls-Royce pripravil model, špeciálne pre Nemocnicu sv. Richarda v Chichestri vo Veľkej Británii. Je to jej doteraz najmenší model a nesie názov Rolls-Royce SRH.

Dôvoď je jednoduchý, odľahčiť stres detských pacientov, ktorý čakajú na operáciu. Tí budú môcť absolvovať cestu na operačnú sálu, práve v tomto mini autíčku, po chodbe s „dopravným značením“.

„Sme hrdí na to, že sme súčasťou komunity tu u nás, v Západnom Sussexe. Pediatrické oddelenie chichesterskej Nemocnice sv. Richarda má nesmierne dôležitú úlohu: poskytuje základnú starostlivosť deťom a ich rodinám,“ povedal Torsten Müller-Ötvos, generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars. „Veríme, že Rolls‑Royce SRH dobre poslúži v snahe zmierniť stres detí počas liečby.“

Automobil sa predstavil v dvojfarebnej schéme odťienov Andalusian White a Salamanca Blue, spolu s ručne robenou bočnou linkou St James Red. S touto linkou sú tiež dokonale zladené aj sedadlá, volant či disky kolies. Rovnako ako pri ostatných modeloch tejto značky, sa kládol veľký doraz aj na detaily interiéru.

Auto namiesto dvanásťvalcu obsahuje 24 voltovú gélovú batériu a jeho maximálna rýchlosť je 16 kilometrov za hodinu. Dá sa však nastaviť obmedzovačom na maximálku šesť kilometrov za hodinu.

​Tím venoval tomuto zákazkovom kúsku dokopy 400 hodín a odviedol kus kvalitnej ručnej práce. Samozrejmosťou je na konci kapoty pýšiaci sa slávny emblém Spirit of Ecstasy, vyrobený na trojrozmernej tlačiarni.

Vedúci projektu výroby modelu, Lawrie Mewse, tiež podotkol: „Tento projekt je stelesnením neuveriteľných schopností a technológií, ktorými disponuje tím oddelenia zákazkovej výroby.“