Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2017, 13:10

Škoda ukázala modernizovaný Rapid. Štyri svetlá od Kabaňa nedostala

Na ženevský autosalón mieri modernizovaný model Rapid a Rapid Spaceback.

Škoda ukázala modernizovaný Rapid. Štyri svetlá od Kabaňa nedostala
Zdroj: Škoda

Škoda Auto na ženevský autosalón privezie modernizovaný model Rapid a Rapid Spaceback. Automobilka v tlačovej správe uviedla, že dostane nové svetlá, benzínový trojvalec a pripojenie k internetu. Rapid sa veľkosťou radí medzi modely Fabia a Octavia. V ponuke značky je od roku 2012 a do konca minulého roka automobilka vyrobila cez 600.000 Rapid.

Viditeľné zmeny sú obzvlášť výrazné na prednej časti. V novo tvarovanej spodnej časti nárazníka sú modifikované hmlové svetlomety, ktoré spája tenká chrómová lišta. Výrazným poznávacím znakom modernizovaného modelu sú nové, na želanie dodávané, LED svetlá denného svietenia. Tie sú premiestnené do hlavného svetlometu vo forme svetelného pásu s integrovanou funkciou smerového svetla. Predné svetlá môžu byť na želanie vybavené bi-xenónovými výbojkami.

Rapid a Spaceback budú mať pod kapotou prvý krát benzínový preplňovaný trojvalec s objemom jeden liter a výkonom 95 alebo 110 koní. Ten doplní benzínový 1,4-litrový a naftový 1,6-litrový TDI agregát.

​Novinkou je tiež vybavenie vozidla wi-fi hotspotom pre pripojenie posádky k internetu. Prenos dát prebieha cez dedikovanú SIM kartu, ktorá je pevne zabudovaná vo vozidle. V rámci pripojenia môže majiteľ tiež kontrolovať stav vozidla cez šikovný mobilný telefón alebo sa vozidlo môže samé objednať do servisu. Ponuka zahŕňa aj automatické tiesňové volanie.

Modernizovaný model bude mať s predchodcom rovnaký objem batožinového priestoru 550 litrov. Verzia Spaceback sa bude na želanie opäť dodávať s predĺženým sklom piatych dverí. Ponuka asistenčných a bezpečnostných systémov zahŕňa už v základnej výbave napríklad elektronickú kontrolu stabilizácie ESC, kontrolu tlaku vzduchu v pneumatikách alebo multikolíznu brzdu. Auto môže byť ďalej vybavené systémom pre rozpoznanie únavy, núdzového brzdenia alebo asistentom pre rozjazd do kopca.

Na autosalóne v Ženeve, začínajúcom 7. marca, Škoda predstaví aj modernizovaný najmenší model Citigo alebo facelift Octavie. Tento rok ešte chystá uvedenie novej generácie SUV Yeti a ďalšiu verziu modelu KodiaQ.