17.02.2017, 17:00

Rozlúčka s benzínovým 12-valcom? Najrýchlejšie sériové Ferrari je odhalené

Na autosalón v Ženeve mieri ďalšia novinka, tentokrát od automobilky zameranej hlavne na superšporty.

Rozlúčka s benzínovým 12-valcom? Najrýchlejšie sériové Ferrari je odhalené
Zdroj: Ferrari

Talianska automobilka, známa výrobou športových áut a účasťou na rôznych pretekoch, predstavila zrejme posledný „pravý benziňák“. Od roku 2019 majú v pláne ponúkať výhradne autá s určitou formou hybridného pohonu.

Bude to nová vlajková loď s názvom Ferrari 812 Superfast, ktorá bude najsilnejším sériovým cestným modelom tejto automobilky. Načo chodiť okolo horúcej kaše, novinka bude mať pod svojou kapotou atmosférický 12-valec s objemom 6,5 litra a brutálnym výkonom 800 koní.

​Výkon je prenášaný na zadný pohon cez dvojspojkovú automatickú prevodovku. So svojou hmotnosťou 1525 kilogramov (udávaná bez kvapalín), zrýchli z nuly na sto kilometrov za hodinu za 2,9 sekundy. Jeho maximálna rýchlosť je 340 kilometrov za hodinu a priemerná spotreba 14,9 litra na sto kilometrov.

Zdroj: Ferrari

​​Ako prvý v histórii automobilky, obsahuje tento model elektrický posilovač riadenia (EPS). Na zlepšenie obratnosti a stability je použitý systém riadenia zadnej nápravy Virtual Short Wheelbase 2.0. Vylepšená je aj aerodynamika v podobe predných aktívnych klapiek či zadného spojlera navyšujúceho prítlak.

V zadnej časti nájdete štvoricu guľatých svetiel s diódami (rovnako ako v predných svetlách), difúzor a štyri koncovky výfuku. V ponuke je aj nový lak zvaný Rosso Settanta.

​V interiéri pokračujú v známom dizajne z prechádzajúcich modelov, avšak v tomto prípade je vylepšený napríklad volant a športové sedadlá, ktoré majú ponúknuť lepší komfort a bočné vedenie. Pribudla aj vylepšená klimatizácia a nová generácia multimediálneho systému.

Premiéru bude mať za pár týždňov na ženevskom autosalóne, kde by sa mal spustiť aj predaj. Cena ale zatiaľ nie je známa.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.