Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2017, 15:00

Mercedes triedy S bude mať ďalšieho konkurenta z Japonska. Hybrid mieri do Ženevy

Na autosalóne v Detroite predstavil Lexus ich vlajkovú loď s označením LS. Do Ženevy má v pláne priniesť jej hybridnú verziu.

Mercedes triedy S bude mať ďalšieho konkurenta z Japonska. Hybrid mieri do Ženevy
Zdroj: Lexus

Luxusná automobilka Lexus, patriaca pod Toyotu, v januári na autosalóne v Detroite predstavila ich vlajkovú loď. Bude niesť označenie LS, práve ako model ktorý odštartoval túto automobilku v jej začiatkoch. Ponuku ale čoskoro rozšíria aj o hybrid.

Benzínová verzia z Detroitu má šesťvalcový 3,5-litrový twin-turbo motor a 10 stupňovú automatickú prevodovku. Výkon je na hodnote 415 koní, teda 310 kW. Stojí na predĺženej platforme GA-L, ktorú už firma používa pri kupé LC 500. Konkurovať bude napríklad Mercedesu triedy S či sedmičkovému BMW.

Zdroj: Lexus

​Za pár týždňov ale začne autosalón v Ženeve, kde by mala byť predstavená hybridná verzia modelu LS. Ponesie názvom LS 500h a poháňať ho bude hybridný agregát ktorý bol použitý aj v LC kupé.

Skladá sa z 3,5-litrového šesťvalca spojeného s elektromotorom, pričom spolu ponúknu 354 koní. Dizajn interiéru a exteriéru by nemal byť veľmi zmenený oproti klasickému modelu. Čiže zostať by mali napríklad aj nastaviteľné predné sedačky s vyhrievaním, chladením a masážnymi funkciami, či veľký displej. Bližšie informácie zatiaľ nie sú dostupné.

Predaj benzínovej verzie by mal začať v USA koncom tohto roka, hybrid by za ním ale nemal veľmi zaostávať.