Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2017, 12:00

Víkendová verzia obra od VW. V Európe naň môžete zabudnúť

Koncept tejto edície bude založený na SEL prémiovom modeli, spolu s 3.6-litrovým šesťvalcom s výkonom 276 koní.

Víkendová verzia obra od VW. V Európe naň môžete zabudnúť
Zdroj: Volkswagen

Na čoskoro začínajúcom autosalóne Chicago auto show 2017 má Volkswagen predstaviť aj túto novú verziu, respektíve príslušenstvo k obrovskému Volkswagenu Atlas. Ten sa začne predávať v Amerike už tento rok na jar. Bude výhradne benzínový a do Európy nepríde.

Koncept tejto edície bude založený na SEL prémiovom modeli, spolu s 3.6-litrovým šesťvalcom s výkonom 276 koní, pohonom všetkých kolies a výberom jazdných režimov. Jazdiť bude na 18 palcových zliatinových diskoch.

​Už pri prvom pohľade na „Weekend Edition“ Atlas si všimnete nápadný strešný box Urban Loader. Ten vďaka bočným prispôsobujúcim sa stranám pri úplnom natiahnutí pridá 7-miestnemu autu vyše 500 litrov úložného priestoru. Rovnako má základ na pripevnenie ďalšieho príslušenstva, ktoré vám pomôže prepraviť napríklad lyže, snowboardy alebo kajaky na vašu dovolenku.

Na čele auta je ochrana kapoty a šikovný LED svetelný pás, ktorý je zabudovaný v prednej maske. Po celom aute nájdete rôzne ochrany aj proti poveternostným vplyvom. Napríklad rohože či veterné deflektory okien.

Zadná časť interiéru je doplnená o ochranu batožinového priestoru a mriežku medzi zadnými sedadlami a kufrom. Na zadných stranách predných sedadiel, sú univerzálne stojany na tablet. Pri ich pripojení k vozidlu pomocou wifi viete ovládať niektoré funkcie médií.

Veľa z týchto doplnkov bude dostupných u predajcov po uvedení Atlasu na trh.