13.10.2016, 00:10

Američania vyrábajú "lietajúci hotel". Superluxusný let bude stáť nad 100-tisíc dolárov

Spoločnosť Crystal Cruises, ktorá sa špecializuje hlavne na výletné plavby luxusnými loďami po celom svete, plánuje preraziť aj vo vzduchu.

Američania vyrábajú "lietajúci hotel". Superluxusný let bude stáť nad 100-tisíc dolárov
Zdroj: Crystal Cruises

Prepracovaný Boeing 777-200LR bude totiž na dlhých cestách ponúkať jeden z najvyšších štandardov medzi leteckými spoločnosťami, píše iDnes.cz.

Americká spoločnosť Crystal Cruises bola založená v roku 1990 a od tej doby sa vypracovala medzi špičku čo sa týka ponuky luxusu na výletných plavbách.

Od budúceho roka plánuje podobné služby poskytovať aj vo vzduchu. Upravený Boeing 777-200LR bude lietať do exotických destinácií celého sveta.

Kým do klasického Boeingu 777 sa zmestí podľa úprav 300 až 450 pasažierov, lietadlo Crystal Cruises bude hostiť iba 84 zákazníkov, ktorí si budú užívať najvyšší možný komfort.

K dispozícii budú mať špeciálne polohovacie sedadlá, ktoré sa dajú sklopiť až na úroveň postele s dĺžkou 186 centimetrov, samozrejmosťou sú vlastné deky, bedrový vankúše, plyšové periny a matrace.

Súčasťou sedadiel bude aj nabíjačka na rôzne elektronické zariadenia. Počas dlhých letov môžu pasažieri využiť televíziu s uhlopriečkou 24 ", iPad, špeciálne slúchadlá, wi-fi sieť a širokú ponuku hudby i filmov.

Jedna časť lietadla sa prerába na luxusný bar s pohodlnými divánmi a stolíkmi, na ktoré sa bude servírovať jedlo najvyššej kvality.
Zákazníci môžu využívať aj služby hotelového majordoma a po ruke bude aj concierge.

Prví zákazníci sa budú môcť v upravenom boeingu preletieť v roku 2017 a rozhodne sa majú na čo tešiť. "Dokonca aj tí najskúsenejší zákazníci, ktorí s nami absolvovali výletné plavby na zaoceánskych lodiach, ocenia úplne nové možnosti na objavovanie miest, ktoré nie sú prístupné po vode. A to všetko s naším servisom a najvyšším luxusom vo všetkých ohľadoch cestovania," tvrdí výkonný riaditeľ spoločnosti Edie Rodriguez.

Lietadlo sa bude používať pre rôzne tematické výlety trvajúce dva až štyri týždne, ceny leteniek by sa podľa serveru One Mile At A Time mohli pohybovať nad hranicou 100-tisíc dolárov (v prepočte 90 859 eur).

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.