Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.09.2016, 12:13

Škoda Kodiaq pozná svoju českú cenu. Je o niečo lacnejšia, ako sa čakalo

Škoda Kodiaq si práve užíva svetovú výstavnú premiéru na medzinárodnom autosalóne v Paríži. Navyše tam automobilka zverejnila jeho českú cenu.

Základná výbava s motorom 1.4 TSI 110 kW s pohonom všetkých kolies a manuálnou prevodovkou, alebo s predným pohonom a automatickou prevodovkou DSG bude mať cenu 677 900 českých korún. V prepočte asi 25-tisíc eur. Po nedávnom zdražení Škody Superb sa čakala cena na úrovni 700-tisíc českých korún. Čiže je lacnejšia. 

Zdroj: HN/Drahomír Piok

„Vozidlo bude možné objednať už začiatkom októbra tohto roku u všetkých autorizovaných partnerov značky Škoda v Českej republike. Prvé vozidlá budú zákazníkom dodané v priebehu februára 2017,“ uvádza český tlačový hovorca značky Jozef Baláž.

„Vstupujeme do úplne nového segmentu, ktorý sa teší celosvetovému rastu,“ hovorí šéf českého zastúpenia značky Luboš Vlček. „Náš nový model má ambície dobyť nielen nové trhy, ale najmä osloviť nové skupiny zákazníkov. S ohľadom na prvé reakcie odbornej aj laickej verejnosti pri odhalení vozidla pevne veríme, že sa stretne s úspechom,“ komentuje Luboš Vlček.

V Českej republike bude základným motorom štvorvalec 1.4 TSI ACT/110 kW kombinovaný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a s pohonom všetkých kolies. Alebo za rovnakú sumu bude dostupný automat s pohonom predných kolies.

Škoda Kodiaq
Zdroj: youtube

V základnej výbave bude už napríklad 7 airbagov, dvojzónová klimatizácia, 17-palcové kolesá z ľahkých zliatin, infotainment Swing s 6,5" dotykovým displejom a Bluetooth, multifunkčný volant, LED denné svietenie a LED zadné svetlá alebo strešné nosiče.

Modely s automatickou prevodovkou DSG obsahujú automaticky možnosť radenia prevodov pádlami pod volantom. Na želanie bude možné objednať napríklad balík obsahujúci zadné parkovacie senzory, tempomat a predné hmlové svetlomety.

Slovenské výbavy a cenníky budú dostupné približne v polovici novembra.