Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2016, 18:30

Obal spraví z vášho iPhonu nezničiteľný telefón, s ktorým zapálite aj les

Na internete zoženiete všetko. A tak sme kúpili obal, ktorý je odolný, má zapaľovač, otvárač na pivo či dokonca závit na statív.

Do redakcie sa k nám dostal veľmi neobyčajný obal na iPhone, ktorý sľuboval veľa. Pochádzal od spoločnosti ZVE a mal byť odolný či dokonca obsahovať elektronický zapaľovač. Samotný obal je vyhotovený z gumy a plastu, no navyše obsahuje aj vlastnú batériu, ktorú je nutné dobíjať. Práve kvôli jeho funkcii zapaľovača. A tak má obal ešte aj vlastný microUSB konektor. Počas testovania sme ho však nedokázali ani raz vybiť, výdrž teda nebude veľký problém.

Telefón do tela zapadne veľmi jednoducho a vďaka špeciálnym drážkam smartfón výborne drží na mieste. Jeho vrchná hrana je asi o milimeter vyššie, než je položená obrazovka, a tak kvôli robustnej konštrukcii veľmi dobre chráni displej. Rohy sú pogumované a celý kryt má zosílenú konštrukciu. Oproti klasickému obalu sa však drží horšie. Môže za to hrúbka.

Obal je takým typickým doplnkom na leto, grilovačky, stanovanie či rybačky. Aj napriek veľmi neobyčajnému dizajnu všetko funguje ako má. Zapaľovačom nie je žiadny problém zapáliť aj kúsok papiera, cigaretu alebo aj cigaru. Otvárač funguje spoľahlivo, len závit na statív mohol byť posunutý viac ku kraju telefónu.

Ak ho totiž chcete využiť, čo je výborná možnosť, budete zrejme na väčších statívoch vidieť aj kúsok jeho konštrukcie. Inak obal splnil do bodky očakávania. A teda ak hľadáte na svoj telefón niečo dokonale šialené, môžete sa inšpirovať.

Alebo mi zaslať na Facebooku krátke video so splnenou výzvou.