Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2016, 12:26

VIDEO: Veľké odhalenie sa blíži. Nový hit škodovky sa preháňa takmer bez maskovania

Na videu je vidieť tvar svetiel, vpredu sú však úplne zakryté menšie oddelené svetlá hmloviek, ktoré budú charakteristickým poznávacím znakom novej škodovky.

Škoda Kodiaq sa ukazuje na verejnosti oficiálne zatiaľ len v maskovacom prevleku. Ale prototypy, ktoré zbierajú posledné testovacie kilometre kvôli finálnemu ladeniu detailov, už kamufláž postupne odkladajú. Čitateľka iDNES.cz Pavla Venturová natočila novú škodovku na diaľnici v stredných Čechách s minimálnym maskovaním.

Novému modelu vraj v škodovke hovoria dôverne "škodiaq". Auto sa v plnej paráde predstaví na svetovej premiére 1. septembra v Berlíne.

Ručne stavané prototypy teraz nabiehajú testovacie kilometre kvôli vychytaniu posledných múch. Auto je už hotové a v Kvasinách na Rychnovsku sa na neho pripravuje nová výrobná linka. Sériová produkcia má odštartovať 10. októbra.

Prototyp, ktorý natočila čitateľka, má len malé maskovanie. Na videu je vidieť tvar svetiel, vpredu sú však úplne zakryté menšie oddelené svetlá hmloviek, ktoré budú charakteristickým poznávacím znakom novej škodovky. Svetlá sú pod veľkými lampami vedľa krytiek ostrekovačov svetiel (tie sú na videu zreteľne vidieť).

V maskovacích prevlekoch dnes testujú automobilky svoje prototypy v priebehu vývoja, kedy je potrebné najazdiť kilometre v bežnej prevádzke. Aby neodhalili vzhľad predčasne, kryjú karosérie rôzne panely z plastu a ďalších materiálov.

Dnes sú veľmi populárne rôzne polepy so špeciálnou textúrou, ktorá akoby divákovi tancovali pred očami, horšie sa potom rozpoznávajú tvary a línie karosérie. Práve takýto prevlek mal na sebe aj KodiaQ, ktorý bol minulý víkend spestrením záverečnej etapy cyklistických pretekov Tour de France.