Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2016, 00:00

Autoškoly riešia zmeny. Vodičáky výrazne zdražejú

Autoškoly riešia zmeny. Vodičáky výrazne zdražejú
Zdroj: Dreamstime

Na obzore je zdražovanie vodičákov. A nielen kozmetické. Práve autoškôl sa dotknú zmeny, ktoré začnú platiť už od decembra tohto roka. O čo ide?

Autoškoly majú čas do konca novembra, aby si do svojich vozidiel, učební a trenažérov nakúpili identifikačné zariadenia. Tie majú monitorovať budúcich šoférov, či splnili počty povinných jázd a hodín teórie. Problém je ten, že doteraz autoškoly zmenu neriešili a problém ich začína páliť.

„Zlý nápad to nie je, len to predraží autoškolu a vodičák. Všetky tieto náklady sa premietnu do ceny kurzu,“ povedal Peter Čavojský z bratislavskej autoškoly Plus1. Ten predpokladá, že cena „vodičáku“ kvôli novinke stúpne minimálne o sto eur.

Ceny za kurzy pre budúcich vodičov sa pritom momentálne pohybujú okolo 300 až 400 eur. Zdražovanie očakávajú aj v autoškole Elita v Prešove či v Bovi v Košiciach. V oboch firmách si ešte elektronické jednotky nekúpili. Čakajú na väčšiu ponuku firiem, ktoré budú môcť zariadenia predávať. Zatiaľ sa na Slovensku certifikovali na túto činnosť iba dve spoločnosti.