08.06.2016, 00:00

Autoškoly riešia zmeny. Vodičáky výrazne zdražejú

Auto, šofér
Zdroj: Dreamstime

Na obzore je zdražovanie vodičákov. A nielen kozmetické. Práve autoškôl sa dotknú zmeny, ktoré začnú platiť už od decembra tohto roka. O čo ide?

Autoškoly majú čas do konca novembra, aby si do svojich vozidiel, učební a trenažérov nakúpili identifikačné zariadenia. Tie majú monitorovať budúcich šoférov, či splnili počty povinných jázd a hodín teórie. Problém je ten, že doteraz autoškoly zmenu neriešili a problém ich začína páliť.

„Zlý nápad to nie je, len to predraží autoškolu a vodičák. Všetky tieto náklady sa premietnu do ceny kurzu,“ povedal Peter Čavojský z bratislavskej autoškoly Plus1. Ten predpokladá, že cena „vodičáku“ kvôli novinke stúpne minimálne o sto eur.

Ceny za kurzy pre budúcich vodičov sa pritom momentálne pohybujú okolo 300 až 400 eur. Zdražovanie očakávajú aj v autoškole Elita v Prešove či v Bovi v Košiciach. V oboch firmách si ešte elektronické jednotky nekúpili. Čakajú na väčšiu ponuku firiem, ktoré budú môcť zariadenia predávať. Zatiaľ sa na Slovensku certifikovali na túto činnosť iba dve spoločnosti.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.