Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2016, 09:58

Ruský generál chcel Putinovi otvoriť dvere auta. Odtrhol kľučku

Ruský generál chcel Putinovi otvoriť dvere auta. Odtrhol kľučku
Zdroj: YouTube.com

Hanba sprevádzala ukážku nových terénnych vozidiel ruskej výroby pre armádu, predvedených prezidentovi Vladimirovi Putinovi v jeho rezidencii v čiernomorskom letovisku Soči. "Najskôr sa nedali otvoriť dvere, potom odtrhli kľučku," napísal portál Newsru.com o predstavenie armádnej verzie vozidla UAZ Patriot.

"Keď sa prezident pokúšal otvoriť dvere jedného z áut, na ktoré možno podľa tvorcov namontovať guľomet, zablokovali sa. Náčelník hlavnej správy pre obrnené automobily ministerstva obrany Alexander Ševčenko sa pokúsil situáciu napraviť, ale výsledkom bola odtrhnutá kľučka dverí," opísala blamáž agentúra Interfax.

Putinovi sa nakoniec podarilo dostať dovnútra druhými dverami. Pracovníci továrne UAZ neskôr incident vysvetlili tým, že dvere sa automaticky zablokujú, keď je motor vypnutý. Vozidlo sa má vyznačovať zosilnenou konštrukciou, umožňujúce montáž ťažkého guľometu, alebo automatického granátometu. Prezident sa prišiel na novú techniku ​​pozrieť po ďalšej porade s vojenskými veliteľmi a vedením zbrojoviek.

Nie je to prvý "trapas" pri predvádzaní výdobytkov ruského automobilového priemyslu hlave štátu. V živej pamäti doteraz zostáva Putinovo štartovanie vozidla Lada Granta pred piatimi rokmi - vtedy úplne nový model naskočil až na piaty pokus. Putin však vzal vinu na seba, keď pripustil, že nepracoval správne s plynovým pedálom.