Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.04.2016, 01:04

BMW a Montblanc oslavujú veľkolepo. Predstavili spoločné novinky

V Mníchove mala včera premiéru limitovaná séria nového BMW a luxusného pera Montblanc.

BMW a Montblanc oslavujú veľkolepo. Predstavili spoločné novinky
Zdroj: HN/Alžbeta Pňačeková

Špeciálny odtieň modrej, biela koža a len sto kusov. Aj takto vyzerajú oslavy stého výročia automobilky BMW, ktorá včera neskoro večer predstavila v Mníchove nové BMW Individual 7 Series THE NEXT 100 YEARS. HN ako jediné slovenské médium bolo pri tom.

Bavorská automobilka si "na pomoc" prizvala ďalšiu legendu - výrobcu luxusných písacích potrieb a hodiniek Montblanc, ktorý si tento rok pripomína 110. výročie založenia. Spoločne vytvorili kolekciu auta a skeletového pera."Pri ich navrhovaní sme spolu úzko spolupracovali a navzájom sa posúvali dopredu," povedal kreatívny riaditeľ Montblanc Zaim Kamal.

Nový model bude dostupný v troch variantoch motora, ponúkne aj ďalšie bonusy sedmičkovej série ako napríklad možnosť zaparkovať ho len pomocou kľúča zvonku. "Kam presne sa všetkých sto áut rozpŕchne ešte netuším, ale viem, že minimálne šesť ich pôjde do Číny, ktorá je pre túto kategóriu najlepším trhom," prezradil šéfdiazjnér BMW Karim Habib.

Fotografie z večera nájdete v galérii, reportáž aj s exkluzívnymi rozhovormi so zástupcami oboch značiek v magazíne prečo nie?!