Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2016, 13:34

Dobrý deň, pán Piok. Tak ma oslovujú, odkedy som mal toto auto

Dobrý deň, pán Piok. Tak ma oslovujú, odkedy som mal toto auto

Existujú obyčajné autá, prémiové autá a potom Rolls-Royce. Ten desaťročia úspešne stelesňuje niečo oveľa viac než len pár plechov pozliepaných do jedného celku. No a voziť sa s ním po Slovensku je o to väčší zážitok. Dámy a páni, toto je Rolls-Royce Ghost.

Reportáž z nášho testovania nájdete v marcovom prečo nie?!, ktoré je len dnes vložené v HN.

Ak sedíte v „Rollse“, máte status a stávate sa neprehliadnuteľným. Bolo to tak aj v mojom prípade. Kvôli testovaniu tohto auta som sa šiel domov prezliecť. No a v bratislavskej Petržalke som obrovský, päť metrov dlhý, fialovo-strieborný Rolls-Royce s britskými evidenčnými značkami, odstavený na „blikačkách“ (dvoma kolesami na tráve, aby vôbec okolo mňa niekto prešiel), nenechal len tak – kolega mi ho „strážil“. Jeden zo susedov ma odvtedy zdraví: „Dobrý deň, pán Piok.“ Fungovalo to ako kúzlo, ako stroj na pozitívnu energiu.

A čarovne sa aj začal môj deň s týmto automobilovým skvostom. Dostal som ho totiž skôr, ako bolo pôvodne v pláne, a na extrémne krátky čas. Mal som teda na výber – buď začneme fotiť, nakrúcať a obzerať každý detail do zbláznenia, alebo si reálne vychutnáme, čo dokáže. Tak som zavolal do práce, že dnes už neprídem. Dôvod? Chcem sa voziť (samozrejme, pracovne) na jednom z najlepších áut na svete. Žiaden problém. 

Celú reportáž nájdete v marcovom prečo nie?!, ktoré je len dnes vložené v HN.