Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.02.2016, 15:26

Východniarke na Porsche namerali takmer 200 km/h. Ponáhľala sa do Bratislavy

Na ceste, kde je dovolená maximálna rýchlosť 90 km/h, išla mladá Košičanka 193 km/h.

Košickým policajtom z Krajského dopravného inšpektorátu sa podarilo chytiť ďalšieho cestného piráta. Vodičku, ktorá prekročila rýchlosť zastavili policajti v nedeľu (14. februára) dopoludnia pred horským priechodom Soroška v smere z Košíc.

TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová. „Dvadsaťpäť ročnej vodičke z Košíc na motorovom vozidle značky Porsche bola nameraná rýchlosť 168 km/h v úseku s maximálne povolenou rýchlosťou mimo obce 90 km/h. O pár sekúnd neskôr jej policajti namerali až 193 km/h, čím prekročila rýchlosť o 103 km/h," skonštatovala Mésarová a dodala, že keď policajti vozidlo zastavili, ostali prekvapení.

Za volantom totiž sedela mladá šoférka. Za porušenie zákona o cestnej premávke jej bola na mieste uložená bloková pokuta vo výške 800 eur. "Keďže na mieste pokutu nezaplatila, vodičke bol zadržaný vodičský preukaz do vyplatenia pokuty. Pravidlá cestnej premávky neporušila prvýkrát. Ako dôvod rýchlej jazdy uviedla, že sa ponáhľa do Bratislavy," dodala policajná hovorkyňa.

Polícia v tejto súvislosti pripomína, že mladí vodiči za volantom by si mali uvedomiť, že auto sa v sekunde môže zmeniť na nebezpečnú zbraň.

Aj napriek prehnanému sebavedomiu mladých vodičov, im chýbajú skúsenosti, ako aj zručnosti a ich preceňovanie vedie k zbytočným stratám na ľudských životoch a zdraví.

Podľa policajných štatistík, v roku 2015 v Košickom kraji, mladí vodiči do 24 rokov spôsobili 157 dopravných nehôd. "Z celkového počtu 1726 nehôd je to 11 percent. Z nich 37 bolo pod vplyvom alkoholu. Najčastejšou príčinou dopravných nehôd, ktoré zavinili vodiči motorových vozidiel, je na druhej priečke nedovolená rýchlosť jazdy, po porušení povinností vodiča," uzavrela Mésarová.