Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2015, 04:15

Nový Superb ukáže prekvapenie. Ako prvý dostane športovú verziu

Škoda Superb tretej generácie bude špeciálna. Okrem obyčajnej si zákazníci budú v budúcnosti vyberať aj upravenú verziu.

Škoda stále dokáže prekvapiť. Aj keď by si mnohí mysleli, že autá s „okrídleným šípom“ sú vďaka vedeniu jasnou pozíciu pod značkou VW. A toto nebude žiadna novinárska kačica, keďže médiá citujú Priamo šéf Škoda Auto,  Winfried Vahland potvrdil, že Superb čaká model, ktorý by si väčšina ani nevysnívala. Veď komu by už len napadol „Superb RS“?

Vahladn síce priamo štítok RS nepotvrdil, no úpravy na vozidle majú byť značné. Svet ešte nepozná ani bežné modely Superb tretej generácie, takže na konkrétne správy o športovej novinke  je priskoro.

Ilustračná snímka novej Škody Superb.

Podľa Vahladna automobilka naozaj pracuje na športovejšej verzii, ktorá má dynamickejšie nie len vyzerať ale aj najazdiť. Doslova povedal: "Uvažujeme nad postavením športového modelu. Nehovorím priamo o RS, ale povedzme, že by mal minimálne športový vzhľad." Ak by sa však jednalo o určite odrode modelu RS, bavíme sa vozidle s motorom s výkonom nad 300 k a pohonom 4x4. Na výber má koncern VW Group celú plejádu možností. Jedna vec je, žiaľ, istá. Že nový Superb nebude mať viac (ani menej) než 4-valce. Do úvahy tak prichádza technika z Golfu R VII.

Lenže Winfried druhou vetou prehnané očakávania hneď krotí trpkou skutočnosťou, že drivá väčšina majiteľov modelov RS nehľadá väčší výkon, a ani limitné jazdné vlastnosti (napriek tomu, že Octavia RS III. generácie ich má naozaj ukážkové, špeciálne benzínová verzia). 

Základom je nízka cena

Klienti tejto značky hľadajú skôr vzhľad za nízku cenu a pohon 4x4. Takže z celého nadšenia môže nakoniec vzniknúť obdoba Fabie Monte Carlo. Celé to totiž komplikuje hlavne cena.

"Je to vec objemu predaja. Superb RS by bol asi veľmi drahý, cenou by sa asi dostal na úroveň 50tisíc euro a to by zákazníci Škoda nebrali." - konštatoval Vahland. Šéf Škody sa netají tým, že aj s týmto špeciálnym modelom sa musí s cenou ostať na úroveň okolo 40 tisíc eur a to aj vo verzii kombi so 4x4. "Povedzme, že auto by malo mať nadpriemerný výkon, no nebude premotorované. No má mať športový vzhľad a na tom už pracujeme,” uviedol Winfried Vahland. Príchod rýchlej Škody Superb však nie je známy. 

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk