Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.12.2014, 09:11

Škoda ukazuje nový odhalený Superb. Dizajn má byť revolučný

Aj keď zatiaľ nie je na fotografiách, je zrejmé, čo Škoda chystá. Automobilka ukázala oficiálne skice nového Superbu.

Škoda naplno rozbieha kampaň na predstavenie tretej novodobej generácie modelu Superb. Doteraz boli známe zábery zamaskovaných áut a základné technické parametre.

Superb nadväzuje na štúdiu VisionC predstavenú tento rok v marci. Mohutné tvary zabalené do ostrých liniek a dobre vyvážených proporcií naznačujú aj skice, ktoré automobilka práve predstavila.

 

"V polovici februára bude mať nová Škoda Superb svoju svetovú premiéru v Prahe. Na začiatku marca bude vozidlo predstavené na autosalóne v Ženeve. Spustenie predaja modelu je plánované na polovicu roka 2015, "uvádza Jakub Šulc z českého tlačového oddelenia značky.

Z obrázkov, ktoré sú k dispozícii, si je možné všimnúť novú zadnú časť, ktorá už nebude mať systém twin door. Teda kufor otvoríte celý aj spolu so sklom. Auto z koncernu sa výraznou prednou časťou podobá na model CC od Volkswagenu. Okrem toho je možné podpokladať, že ani nový Superb nebude prvé auto od Škody, ktoré by dostalo predné Full LED svietenie. No minimálne to bude prvý hybrid s elektrickým pohonom. 

iDnes.cz

Snímky: Škoda