Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2016, 16:44

VIDEO: V centre Londýna explodoval na moste autobus. Obyvateľov vydesilo natáčanie filmu

Nič netušiacich Londýnčanov dnes vydesil výbuch poschodového autobusu v centre mesta, kde filmári nakrúcali nový akčný film. Autobus vzbĺkol v okamihu, keď prechádzal cez Temžu po moste Lambeth Bridge, oznámila tlačová agentúra Press Association.

Most však bol uzavretý a hovorca londýnskeho prístavu potvrdil, že výbuch bol pre film.

Obyvatelia sa však na sociálnych sieťach sťažovali.

"Prečo hovoríte, že v Londýne je vysoké nebezpečenstvo teroristickej hrozby a potom vyhodíte do vzduchu autobus na moste kvôli filmu a ľuďom to nepoviete?, citovala agentúra DPA jedného z ponosujúcich sa na Twitteri.

Autorka Sophie Kinsellová odkázala filmárom, že keď budú na budúce chcieť nechať explodovať v meste autobus, mali by varovať ľudí vopred, aby z toho nemali deti v priľahlom parku šok.

Výbuch autobusu potrebovali filmári pre akčný film The Foreigner (Cudzinec), v ktorom hrajú Jackie Chan a Pierce Brosnan. Režíruje ho Martin Campbell, ktorý režíroval aj bondovky Casino Royale a Zlaté oko.

Producenti filmu zverejnili na Twitteri i priamo na mieste, kde sa nakrúcalo, ešte pred výbuchom upozornenie, že "explózia je kontrolovaná a uskutoční ju náš tím pre špeciálne efekty. Prijmeme bezpečnostné opatrenia, aby sme zaručili bezpečnosť ľudí v oblasti."

Fotografie na Twitteri prirovnávali zábery z akcie so zábermi zo 7. júla 2005, kedy teroristi po bombových útokoch v londýnskom metre vyhodili do vzduchu poschodový autobus. V Londýne vtedy zabili 52 ľudí.