Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2016, 00:00

Zlomilo sa na polovicu a už nemalo jazdiť. Stačil malý zázrak a rekordne ho predali

Ak ste ho videli pred desiatimi rokmi v správach, muselo to bolieť. Svet prišiel pri nehode o jedno krásne Ferrari. Nebolo to však úplne tak.

Toto Ferrari Enzo vyrobili v januári 2004 a vtedy ešte nikto nemohol tušiť, že ho čaká celkom zaujímavý život. Predali ho prvému majiteľovi do Veľkej Británie už po mesiaci. No nakoniec si našiel cestu do Spojených štátov.

Tam sa tento taliansky superstroj stal hviezdou správ v niekoľkých televíziách a na mnohých webových stránkach. Vyzeralo to tak, že jeho majiteľ ho totálne zničil pri autonehode. Ako píše web Business Insider, auto sa zlomilo na polovicu.

Nebolo to však poslednýkrát, kedy sme o ňom počuli. Teraz sa vrátilo a dokonca sa ho pokúsili opäť predať. Aukčná sieň Sotheby's ho dokonca predala v aukcii. No už to nie je červené havarované Ferrari. Ale krásne čierne športové Ferrari, ktoré opravili, prerobili a predali za neuveriteľnú cenu.

Kým hodnota nového auta Ferrari Enzo je takmer 600-tisíc eur, pri tomto kuse si nový majiteľ musel pripraviť oveľa viac. Podľa stránky aukčnej siene sa toto "nové" Ferrari predalo za viac ako 1,5 milióna eur.

Opravári si totiž dali záležať. Okrem toho, že zmenilo farbu z červenej na čiernu, pridali mu červené športové sedadlá, v aute sa nachádza aj unikátny hifi systém či navigácia. Podľa informácií aukčnej siene ide po týchto zmenách o zrejme najexkluzívnejšie Ferrari Enzo, ktoré bude odteraz opäť jazdiť na cestách.

Tato vyzerali zábery hneď po havázii:

Auto vyzeralo takto:

Takto vyzeralo v deň, keď ho predávali:

Súvisiace články