Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2016, 13:47

VIDEO: Petržalka sa dočkala električky po 55 rokoch. Pozrite si jej jazdu

Po viac ako 50-tich rokoch električka opäť prešla cez zrekonštruovaný Starý most zo Šafárikovho námestia až do Petržalky. Jazdu v Petržalke si odskúšali dve električky. Bratislavský dopravný podnik tak overil spôsobilosť trate na prevádzku električiek.

„Električka do Petržalky sa stáva realitou. Je to skvelý pocit - projekt bol náročný, málokto veril, že sa nám to podarí, ale podarilo sa nám ho ukončiť včas a už vidieť výsledky. Kolaudačné konanie stále pokračuje, je rozdelené na viacero častí tak, aby sme pre peších mohli most otvoriť čo najskôr. Nechcem ale sľubovať termíny, nakoľko kolauduje viacero úradov a nie je to v našich rukách. Aj dnešok je však dôkazom toho, že električka sa vracia do Petržalky,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Stále ide však len o skúšku, ktorá je súčasťou kolaudačných konaní. Magistrát preto upozorňuje ľudí, že Starý most je až do ukončenia kolaudácie stále stavbou, preto nie je možné voľne sa po ňom pohybovať.

Električka premávala v Petržalke naposledy v roku 1961, kedy bola zrušená. V galérii si pozrite, ako vyzerá električka na najväčšom slovenskom sídlisku po 55 rokoch: