Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2015, 17:47

Nový Superb nestačil. Škoda ukázala ďalšiu novinku

Vyšší výkon a vôbec po prvýkrát použitý samosvor. Škoda zdokonalila svoj športový model.

Škodovka zbrojí na ženevský autosalón. Kým hlavným ťahákom výstavy v podaní tejto značky bude nový Superb, koniec zaujímavých noviniek to rozhodne nie je. Výrobca prinesie do Švajčiarska aj ešte „nabrúsenejšiu“ Škodu Octaviu RS.

Neoficiálne informácie dlho naznačovali, že aktuálna generácie RS dostane nejaké tie kone vyše. Nebolo však známe koľko, a tak fanúšikovia s nádejou upierali svoje zraky na čísla Seatu Leon Cupra, ktorému pod kapotou pracuje 280 koní.

Nová Octavia RS však ponesie prívlastok 230. A teda škoda naladila 2,0 litrové TSI na 230 koní. Výkon je teda rovnaký, ako v prípade Golfu GTI Performance.


Prečítajte si aj: Nový Superb vyzerá ako Audi. Inšpiroval sa iPhonom
Nový Superb príde na Slovensko v júni. Kúpite ho za vyše 20-tisíc


Výrobca však pre Octaviu urobil predsa len ešte niečo. Medzi kolesami prednej nápravy bude samosvorný diferenciál. Ide vôbec o prvé nasadenie samosvoru v sériovej škodovke v celej jej histórii. Teda auto bude mať dokonalejšiu trakciu či jazdné vlastnosti v zákrutách. 

Vďaka týmto vylepšeniam šprintuje Octacia RS 230 na 100 km/h za 6,7 sekundy a teda zlepšila sa o jednu desatinu sekundy. Maximálka je elektronicky limitovaná na 250 km/h.

Novinka dostane aj mierne úpravy bodykitu. Na prvých fotkách je napríklad ľahko badateľné, čiernou farbou lakované, zadné krídlo. 

Výrobca taktiež ponúkne nový dizajn 18 palcových kolies. Zopár nový dizajnových detailov môžeme očakávať aj v interiéri. Octavia RS so samosvorným diferenciálom príde do predaja ešte v júni tohto roku. Jej predajnú cenu zatiaľ nepoznáme.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk

Snímka: Škoda

Súvisiace články