Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2014, 09:02

Rozbili prvý unikátny McLaren P1 za milión eur

Majiteľ ho nevlastnil ani 24 hodín, keď mal dostať na mokrej vozovke šmyk.

Štatisticky najnebezpečnejšia jazda v novom aute je tá prvá, od dílera domov. Nasledovný „nešťastník“ síce nenabúral svoj nový McLaren P1 cestou od dílera, no podarilo sa mu ho zničiť hneď v následujúci deň jeho vlastníctva. Od kúpy auta a nehody nestihlo uplynúť ani 24 hodín.

Nehoda sa stala mala odohrať v stredu ráno 7:40 v Dallase. Príčina je vyšetrovaná políciou, no predbežná verzia pracuje so scenárom, že sa vodič dostal na mokrú vozovku a stratil kontrolu nad vozidlom a následne narazil do zvodidiel. O schopnostiach vodiča toho veľa nevieme, ale krotiť výkon 916 koní určite nie je pre každého.

Dvadsaťsedem ročnému vodičovi a o tri roky mladšiemu spolujazdcovi sa nič vážne nestalo. Po nehode ich síce previezli do nemocnice, ale už na druhý deň ich prepustili. Majiteľ však zničil jeden z 375 vyrobených kusov McLarenu P1. Navyše sa výrobca zatiaľešte nevyjadril, či je auto vôbec opraviteľné. Cena novej P1 bola pribiližne jeden milión eur. McLaren zvládne 100 kilometrov za hodinu za 2,8 sekundy či 200 km/h už za 6,8 sekundy. Maximálna rýchlosť dosahuje 350 km/h. 

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk

Snímky: gtspirit.com