Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.11.2015, 17:48

Porovnali tri najlepšie superšporty. Ferrari prepadlo

Kombinujú spaľovací motor spolu s elektromotorom. Na šprinte sa stretlo Ferrari, Porsche a McLaren.

Porovnávať autá z pohľadu šprintu na ¼ míle je trochu jednoduché a o skutočných schopnostiach vozidla to veľa nenapovie. Šprint môže byť ale veľmi zaujímavý, najmä ak sa v súboji stretnú traja rivali Ferrari LaFerrari, Porsche 918 Spyder a McLaren P1. 

Taliansky výrobca sa priamemu porovnaniu dlho bránil, no teraz sú na svete prvé videá a chystajú sa ďalšie. 

Samotný šprint na štvrť míle sa odohral na dráhe Santa Pod Raceway. Dráha vyzerá byť mokrá, ale podľa organizátorov ju pred jazdami dôkladne vysušili a všetky autá jazdili za rovnakých podmienok.

Ten lesklý povrch je jej veľké „nagumovanie“ od početných šprintov prednahriatych pneumatík. Priľnavosť na nej musí byť neskutočná, čo je počuť aj ich jemným pískaním ako po linoleu v teniskách. 

Pri pohľade na výkon by mal byť favorit súboja úplne jasný. Žrebec z Maranella má 963 koní, McLaren P1 má 916 koní a Porsche 918 Spyder 899 koní. Určite však viete, že Porsche má pohon 4x4 a v prvých metroch rozjazdu teda aj veľkú výhodu. Bude však stačiť na silnejšie a omnoho ľahšie Ferrari? Alebo zamieša karty britský hyperšport?

Porsche 918 Spyder, snímka: SuperCar

Najlepšie výsledky sú na konci videa. Prvé miesto berie Porsche s časom 10,65, druhá priečka patrí Mclarenu s časom 10,90 a tretie miesto berie Ferrari s časom 11,21. Trochu prekvapí výsledok, najmä na poslednej priečke. Možno už začíname chápať, prečo sa Taliani toľko bránili priamemu porovnaniu.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk