Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2015, 15:32

Time: Nové auto od Apple by mohlo vyzerať takto

Posledný týždeň sa niesol v znamení Applu. Svet sa začal zaoberať novým autom z Cupertina. Ako by mohlo vyzerať? Podľa magazínu Time nejak takto.

Pod týmto autom je totiž podpísaný dizajnér, ktorý rozšíril rady zamestnancov kalifornskej firmy len minulý rok. Marc Newson je jedným z hviezdnych zamestnancov firmy a už sa podpísal pod skice, ktoré navrhovali koncepty autá.

Podľa magazínu Time by mal byť dokonca členom projektu známeho pod označením "Titan". Ten bude mať podľa uniknutých informácií na starosti nové auto od Applu. O tomto projekte informovalo niekoľko svetových médií a aj HNonline.sk. Zatiaľ ide o nepotvrdené informácie.

Podľa uverejnených informácií z minulého týždňa totiž Apple určite pracuje na novom aute. Takto znela informácia, ktorú pre The Mac Observer potvrdili nemenované zdroje. 

Podľa slov Bryana Chaffina, ktorý je zakladateľom The Mac Observer, spoločnosť Apple začala "kupovať" zamestnancov Tesly, ktorých kvalifikácia je najbližšie k autám. Preto dodáva svoj názor, že začína myslienke auta so značkou Apple "šialene veriť".

Auto, ktoré sa môže podobať na nové iAuto od Apple Newson stvoril ešte v roku 1999. Na vtedajší autosalón v Tokiu ho ako koncept priniesli pod označením Ford 021C.