Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2013, 00:30

Pozrite sa, v čom jazdí polícia v Dubaji

Superšportové vozidlá Dubajskej polície majú aj ženské hliadky.

Snímka: archív
Zdroj: archíva

Okrem bežných hliadkových vozidiel, ktoré používa polícia v Dubaji, napríklad typicky Toyota či Chevrolet, má v garáži veľmi aj drahé skvosty.

Pred pár týždňami začala polícia nakupovať skutočne exotické hliadkové automobily. V žiadnom inom meste na svete nestretnete uniformovaných policajtov vystupovať z Lamborghini Aventador, ktoré má výkon 700 koní a hodnotu cez 400 tisíc eur. Keďže maximálna rýchlosť Lamborghini dosahuje 350 kilometrov za hodinu a 15 percent všetkých všetkých dopravných priestupkov v Dubaji za rýchlosť presahujú cez 210 kilometrov za hodinu - putovalo práve dialničnej hliadke.

Snímka: archív
Zdroj: archív

Zaujímavosťou však je, že bielo-zelené Ferrari FF s výkonom 660 koní a cenou okolo 260 tisíc eur dostali do svojho pôsobenia len ženské hliadky. Okrem toho disponuje polícia aj Mercedesom-Benz SLS AMG GT (583 koní, 150 tisíc eur), Bentley Continental GT (567 koní, 200 tisíc eur) a Chevroletom Camaro SS (426 koní, 40 tisíc eur).

Snímka: archív
Zdroj: archíva

Exkluzívny Aston Martin

Najnovšie však mala dubajská polícia zakúpiť aj Aston Martin One-77. Teda jeden automobil z limitovanej edície, ktorá nepresiahne 77 kusov. Vozidlo ponúka výnimočný vzhľad a obrovský výkon. Jeho 7,3 litrový motor dokáže produkovať až 750 koní.

Polícia tak chce pozdvihnúť úroveň mesta a ukázať jeho prestíž aj týmto spôsobom. Policajné hliadky by mali vo vozidlách vykonávať bežnú prácu ako v každom inom aute, avšak budú slúžiť najmä pri turusticky atraktívnych miestach. Teda autá by nemali len slúžiť  na ukazovanie pri špeciálnych príležitostiach. Nie je známe či nákupy majú pokračovať, no ak áno, zrejme by nebol žiadny problém vidieť v policajných farbách vôbec prvé Bugatti Veyron.

Snímka: archív
Zdroj: archíva

Snímky: speed.com, gtspirit.com, 

Zdroj: bbc.co.uk, gtspirit.com