Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2016, 14:38

Radikáli sa chválili prvým vlastným tankom. Mala to byť veľká sláva, nebola

Radikálne palestínske hnutie Hamas vyhlásilo, že nedávno postavilo vlastný tank. Na jeho výrobu vraj boli použité diely z izraelského tanku, ktorý bojovníci Hamasu získali pred dvomi rokmi. Má predstavovať hrozbu pre ich izraelských nepriateľov, ale tým skôr hrozí, že sa urehocú k smrti.

Stroj radikáli s pompou predviedli minulý týždeň počas sprievodu na pohrebe siedmich členov Hamasu, ktorí zahynuli pri zrútení tunelu v blízkosti izraelskej hranice, píše sa na portáli Telegraph.

Bližší pohľad, či skôr akýkoľvek pohľad, však prezrádza, že o skutočný tank nejde. Ofir Gendelman, hovorca izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, spustil vlnu výsmechu, keď na svojom účte na sociálnej sieti Twitter napísal: "Hamas sa včera pochválil prestavaným izraelským tankom. Pre vašu informáciu, tanky nie sú vyrobené z dreva a nestoja na kolesách."

Ďalšie vtipy sa rýchlo hromadili:

Pozadu nezostal ani politický súper Hamasu, Fatah, a vytvoril plagát, kde sa píše: "Môžu povzbudiť svojich podporovateľov s ... kanalizačným potrubím a laminátovými doskami?"