Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2015, 09:30

Jaguar chystá konkurenta pre Audi Q7 a Mercedes-Benz GL

Luxusné SUV má byť športovo založené a dostane základy od Range Roveru.

Jaguar ešte ani nepredstavil chystaný športový crossover F-Pace a už prenikli informácie, že mu pripravuje aj väčšieho brata. Doba totiž tomuto segmentu praje a automobilka je na vzostupe. Revolúciu, či ak chcete nový dych  v tradičnej britskej značke odštartoval úžasný športový model F-type, ktorý neskôr nasledovali sedany XE a XF ako konkurencia pre BMW 3 a 5, či Mercedes C a E. 

Ďalším a veľmi logickým krokom bude  crossover, alebo ak chcete SUV určené primárne na cesty, ktoré dostane názov F-Pace a príde na trh už budúci rok. Nebude hrať na drsný off-road. Úlohu auta do terénu totiž ochotne prenechá Land Roveru. 

Neskôr však automobilka plánuje predstaviť a ďalšie o triedu väčšie SUV, ktoré dostane názov J-Pace.

Ako už názov naznačuje F-Pace bude predstavovať alternatívu s vyšším podvozkom k typu XF a J-Pace k pripravovanému väčšiemu a luxusnejšiemu XJ (Kkonkurent Mercedesu triedy S či BMW 7). Na trh by mal prísť v roku 2019 a bude stáť na základe sesterského Range Roveru. 

Na rozdiel od neho však má byť športovejší a dynamickejší. Pod jeho kapotou pravdepodobne uvidíme 6 a 8-valce, no v duchu doby môžeme očakávať aj hybrid. Zaujímavosťou je, že J-Pace vyhral nad ďalšími modelmi, ktoré mali vychádzať z luxusného XJ. Plánovalo sa kupé, kabriolet, ale aj kombi.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk

Snímky sú ilustračné.