Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2015, 12:02

Nová Škoda Superb je prvýkrát odhalená na videu

Z nového top vozidla českej automobilky má byť začiatok novej éry. Očakávania sú obrovské.

Už žiadne zahalené fotografie či maskované prototypy. Škoda ukazuje svoj tromf na oficiálnom videu takmer úplne celý. Navyše v ňom ukazuje aj svoje luxusné vozidlo Škoda 640 Superb z roku 1934, ktoré pred 80 rokmi patrilo k špičke toho, čo dokázala vtedy ešte česko-slovenská Škoda vyrobiť.

Aj vďaka šikovnému marketingu sa z novej Škody Superb stáva takmer jedno z najočakávanejších áut, minimálne u nás na Slovensku či v Českej republike. Na najnovšom videu sa ukazuje, že Superb bude mať rovnako ako ostatné autá od Škody ostrejšie tvary karosérie. Superb dostane novú identitu na základe LED svetlometov či podľa nedávno uverejnených snímok širšej karosérie. 

Škoda si dovolila ukázať na videu tak veľa aj preto, že oficiálna premiéra je dnes, 17. februára v Prahe. A čo sa očakáva? 

Kombi príde neskôr

Pripravené sú opäť dva karosárske varianty. Základným je liftback so splývavou zadnou časťou a s veľkým vekom kufra. Prvé kusy by mali doraziť v júni. 

Verziu kombi uvedie Škoda v septembri. To znamená, že oficiálna premiéra je naplánovaná na jesenný autosalón do Frankfurtu nad Mohanom. O technike nového Superbu čítajte viac tu.

Tretia generácia Superbu sa bude vyrábať okrem východočeských Kvasin, kde si na to firma postavila úplne novú halu, aj v Šanghaji. Superby teraz nabiehajú testovacie kilometre.

Bude to vraj superauto

„Myslím si, že sa zo Superbu stane superauto,“ povedal v rozhovore pre magazín Auto Motor a Sport šéf Škody Winfried Vahland. Vnútri bude viac miesta, než majú predchodcovia, batožinový priestor sa zväčší o 30 litrov na 625 litrov.

„Keď som sa v roku 2010 vrátil do Škody, dáždnik zo Superbu zmizol. Neuplynul ani jeden mesiac a bol späť. Podobné drobnosti patria k filozofii našej značky. Nemôžete sa ich z dôvodu úspor len tak zbaviť. Aj preto sme sa pri treťom Superbe rozhodli ísť ešte ďalej. Už nemá len jeden dáždnik, ale rovno dva: pre vodiča aj pre spolujazdca,“ vysvetľuje šéf českej značky.

V rozhovore sa vyjadruje aj k trojvalcom pre veľké modely Škoda: „V Octavii ich určite budeme ponúkať, ale či sú vhodné aj pre Superb, to ešte neviem. Možno ako súčasť hybridného systému, ale v takom veľkom aute budú štvorvalcové motory podľa môjho názoru úspornejšie,“ hovorí Vahland.

Škoda uvažuje aj o športovejšej verzii Superbu, ktorá však neponesie označenie RS.

Súvisiace články