Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2015, 17:59

Po novom Superbe bude hviezdou Škody obrovské SUV

Novinka začala jazdiť po cestách s maskovaním modelu Yeti. Je to však nové veľké SUV od Škody.

Škoda pod rúškom prichádzajúceho ženevského autosalónu testovala. Kým na podujatí bol hlavnou hviezdou nový Superb, po zasnežených cestách sa preháňal Yeti.

Na tom by však nebolo nič čudné, keby tento Yeti nebol „zvláštny“. Prerastené rozmery napovedajú, že Škoda na cestu púšťa už niečo väčšie a vzhľad Yetiho je len výborné maskovanie.

Už v budúcom roku by automobilka mala predstaviť nové sedemmiestne SUV. Zachytený veľký Yeti je s najväčšou pravdepodobnosťou jeho predzvesťou.

Automobil bude s novým Superbom zdieľať napríklad platformu MQB a teda rázvor dostane hodnotu okolo 2,8 metra. 

Novinka dostane veľmi podobnú škálu motorov a prevodoviek ako Octavia. Základné pohonné jednotky však pravdepodobne vypadnú. Samozrejmosťou bude pohon prednej, prípadne oboch náprav. Výrobca naladí vzhľad novinky do dizajnu, ktoré dostal napríklad Superb, prípadne Fabia.

Škoda pošle svoju novinku na cesty pravdepodobne koncom jari budúceho roka. Na začiatku bude dostupný v päťmiestnej verzii, ktorú neskôr doplní sedemmiestna. 

SUV s pracovným názvom Snowman bude blízkym príbuzným prvého španielskeho SUV, ktoré Seat predstavil ako koncept 20V20 na autosalóne v Ženeve. Obe vozidlá budú schádzať z výrobných liniek v českých Kvasinkách.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk

Súvisiace články