Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2013, 00:32

Porsche má najrýchlejšie auto. Na Nürburingu

Novinka z nemeckej automobilky, 918 Spyder porazilo aj výkonnejších súperov.

http://www.youtube.com/embed/bEv_uFBnzwI

Zatiaľ čo McLaren pre svoj hyperšport P1 nevedel nájsť vhodné nastavenie na trať Severnej slučky Nurburgringu, v tichosti a poza chrbát mu „vypálilo rybník“ Porsche 918 Spyder. Zajazdilo totiž najrýchlejší čas v kategórii produkčných áut a ako prvé sa dostalo pod hranicu 7 minút.

Jazdec automobilky Marc Lieb zajazdil na Severnej slučke presne za 6 minút 57 sekúnd. Priemernej rýchlosť dosahovala až až 179,5 km/h. Doterajšieho držiteľa rekordu, a bohužiaľ už iba auto z histórie - Gumpert Apollo Sport - odsunul s časom 7 minút 11 sekúnd na tretie miesto (McLaren P1 dosiahol 7:04). Podľa Porsche sa rekord podarilo prekonať všetkým trom testovacím jazdcom, teda i Walterovi Röhrlovi a Timovi Kluckovi, ale práve Marc Lieb dosiahol najlepší čas 

Snímka: archív
Zdroj: archív

McLaren je ľahší, no Porsche nestíha

Výkon Porsche 918 je celkom zaujímavý aj z iného pohľadu. O rekord sa pokúša tím McLarenu, ale P1 nedokáže prekonať hranicu siedmych minút. Vozidlo je dokonca ľahšie a výkonnejšie ako Porsche. 918 Spyder používa motor s 887 k versus 916 k v McLarene P1. Hmotnosť McLarenu dosahuje 1 400 kg, no Porsche až 1 700 kg. Práve McLaren ešte pred a počas predstavovania vozidla P1 staval na teórii, že P1 bude najlepšie civilné auto na bežnú jazdu ale aj na okruh. Porsche tak zatiaľ toto tvrdenie poráža. 

Snímka: archív
Zdroj: archív

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk

Snímky: Porsche, news.easybranches.com