Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2015, 13:35

Definitíva o továrni Jaguaru pri Nitre padne už tento týždeň

Britský výrobca luxusných automobilov Jaguar Land Rover tento týždeň podpíše so slovenskou vládou zmluvu o plánovanej továrni v Nitre. Agentúre Reuters to dnes povedali zdroje z vlády. Továreň by mala začať prevádzku v roku 2018, jej výrobná kapacita by mala dosiahnuť 300 000 vozidiel ročne.

Automobilka Jaguar Land Rover, ktorá je súčasťou indickej skupiny Tata Motors, už v auguste podpísala predbežnú dohodu o výstavbe slovenského závodu. Slovenský premiér Robert Fico vtedy podpis memoranda označil za míľnik k získaniu obrovskej investície pre Slovensko.

Automobilový priemysel je už v súčasnosti jedným z hlavných ťahúňov našej ekonomiky, vozidlá na slovenskom montujú tri automobilky. O továreň Jaguar Land Rover sa popri Slovensku uchádzala aj Česká republika, Poľsko, Maďarsko a Turecko, neskôr sa výber zúžil na Poľsko a Slovensko.

Podľa skorších informácií by automobilka mohla na Slovensku investovať okolo 1,4 miliardy eur a získať od Slovenska investičné stimuly v objeme 400 miliónov eur.