Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2014, 09:28

Range Rover Evoque sa bude predávať ako kabriolet

Zavrhnutý koncept sa vrátil. Range Rover Evoque bez strechy sa začne predávať už budúci rok.

SUV bez strechy od Range Roveru sa ukázalo už pred dvoma rokmi. Všetko naznačovalo, že Evoque Convertible mieri k sériovej produkcii. Odvtedy sa na verejnosti objavili informácie o ukončení projektu, ale aj správy o príprave produkcie. Nakoniec to vyzerá tak, že SUV kabriolet predsa len uvidíme brázdiť naše cesty.

Koncom novembra sa v Británii preháňal maskovaný prototyp Evoque Convertible. Všetko naznačuje tomu, že Range Rover Evoque bez strechy uvidíme vo výrobe. Testovací prototyp má čiernu plátennú strechu, presne ako koncept. Koncept Range Roveru Evoque Convertible sa ukázal už v roku 2012 na autosalóne v Ženeve. Netradičný kabriolet okamžite zaujal pozornosť. Kombinácia štýlového SUV a kabrioletu je ako stvorená pre exhibicionistov. Toto auto bude doslova priťahovať všetky pohľady.

Auto by malo byť v predaji už na budúci rok. Je veľmi pravdepodobné, že produkčná verzia sa ukáže na jar, v Ženeve. Spolu s Evoque Convertible by malo prísť aj mechanické vylepšenie súčasného Evoque. Očakáva sa, že Evoque dostane novú generáciu motorov Ingenium.

Po modernizácií nájdeme pod kapotou Evoque nové hliníkové 4-valce. Tie by mali oproti svojim predchodcom ušetriť na hmotnosti približné 80 kg. Čakať môžeme benzínový 2,0 litrový prepĺňaný motor s výkonom 147k (200 koní). Silnejší agregát s rovnakým objemom by mal poskytovať výkon 177 kW (240 koní). Pod kapotu sa dostane určite aj vznetová 2,0 litrová jednotka s výkonom 120 kW (163 koní) resp. 132 kW (179 koní).

Pripravené v spolupárci s TopSpeed.sk

Snímky: Land Rover