Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2013, 00:00

Mercedes transformoval triedu S na kupé (video)

Novinka nahradí model CL a prinesie nové luxusné kupé v prémiovom segmente.

http://www.youtube.com/embed/26IybBwuL2k

Frankfurtský autosalón vo svojom programe nemá veľa prekvapení. Väčšinu noviniek sme spoznali už pred jeho začatím. Mercedes si však predsa len pripravil niečo čo sme doteraz nevideli. Ide o koncept S Coupe. Nástupca typu CL prichádza s pomerne očakávaným dizajnom. Ako už názov napovedá, primárne pochádza z triedy S. Tomu sa prispôsobuje aj vzhľad. Dizajnéri sa však predsa len nechali inšpirovať aj inými typmi. Na karosérii môžeme vidieť vplyv CLS alebo SLS.

Snímka: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

V porovnaní s triedou S je koncept menší. Mercedes ho postavil na skrátený rázvor spomínaného typu. Od toho závisí väčšina rozmerov. S Coupe je dlhé 5050 mm, vysoké 1409 mm a rázvor má hodnotu 2945 mm. Jediný rozmer, ktorý sa zväčšil je šírka (1958 mm). Mercedes uložil pod kapotu 4,6 litrový dvojito preplňovaný osemvalec s výkonom 335 kW (455 k) a maximálnym krútiacim momentom 700 Nm. Jazdné výkony samozrejme zatiaľ nie sú známe.

Snímka: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Vnútro automobilu vyzerá ako typický konceptový interiér. Dizajnéri dostali voľnú ruku a mohli sa realizovať. Pri svojej práci využívali napríklad hliník. Za povšimnutie stoja výduchy klimatizácie a informačný panel, ktorý spája displej a všetky ukazovatele. V spodnej časti stredovej konzoly sú hodinky, ktoré ukazujú čas na celom svete. Stačí si vybrať oblasť, v ktorej sa nachádzate. 

Snímka: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Stereo kamery snímajú priestor pred vozidlom do vzdialenosti 50 metrov. Následne dokážu zo záberov urobiť 3D obraz. S ním však nepracuje vodič ale podvozok. Ten sa môže vďaka záberom pripraviť na nerovnosti povrchu. Ďalšie radary a senzory údajne skúmajú priestor až do vzdialenosti pol kilometra. Informácie odovzdávajú bezpečnostným systémom.

Sériovú podobu spoznáme neskôr. Štart jej predaja by sa mal odohrať počas nasledujúceho roka.

Snímka: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk