Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2014, 18:46

Ojazdené LaFerrari stojí dvakrát viac ako nové

Zhodnotenie investície je takmer 100 percent. O nič horšie na tom nie sú ani iné autá.

Kým produkcia Ferrari Enzo bola prísne obmedzená len na 349 kusov, jeden si nechali vo vlastnom Ferrari múzeu a jeho cena bola približne 500 tisíc eur, už pár rokov sa toto exotické auto na aukciách predáva za dvojnásobok.

Manažment v Maranelle si tento stúpajúci trend rýchlo uvedomil, a preto LaFerrari nacenil na takmer trojnásobok. Presne na 1,3 milióna eur. Navyše sama automobilka vyberá, komu vôbec tento svoj aktuálny top model vôbec predá. Zdá sa, že svet je plný ľudí, ktorí chcú LaFerrari a majú naňho peniaze.

Okrem toho sú na aukciách ochotní zaplatiť znova dvojnásobok cenníkovej ceny, teda čokoľvek okolo 2,5 milióna eur. Za „ojazdené“ LaFerrari. Jeho ročné zhodnotenie je tak takmer 100 percent.

Tento zaujímavý trend sa však netýka len talianskej značky Ferrari, ale aj Lamborghini či McLarenu. Napríklad McLaren P1 z druhej ruky sa dnes predáva o pol milióna dolárov viac ako stál v predajni a Porsche 918 Spyder rovnako o 330 tisíc dolárov viac. Možno novým míľnikom ďalšieho hyperšportu bude cenovka 5 miliónov eur.

Prirpavené v spolupráci s TopSpeed.sk

Snímky: Ferrari, archív