Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.03.2015, 03:27

Nový Passat patrí podľa odborníkov medzi najlepšie autá

O titul, ktorý sa udeľuje v USA ešte súperí Mercedes s novou triedou C a Ford so svojim Mustangom.

Organizácia World Car of the Year (Svetové auto roka) predstavila troch finalistov vo všetkých piatich kategóriách nového ročníka ankety. Do finále o svetové auto roka 2015 sa tak dostal VW Passat, Mercedes-Benz triedy C a Ford Mustang.

V prípade úspechu značky VW by si Passat pripísal už druhé ocenenie po zisku titulu európskeho auta roka 2015. Jednalo by sa tak po po rokoch opäť o výnimočnú zhodu. Ako konkurent bude proti novému Passatu opäť stáť Mercedes triedy C a americký Mustang.

Ďalšou kategóriou, v ktorej budú porotcovia vyberať víťaza, sú luxusné autá. Do finále sa dostala trojica BMW i8, Range Rover Autobiography Black a Mercedes-Benz triedy S coupé. Medzi športovými autami sa vo finále predstavia BMW M3/4, Jaguar F-Type R coupé a Mercedes AMG GT.

Ďalšou kategóriou je „dizajn roka“, do tejto kategórie postúpila trojica Citroen C4 Cactus, Volvo XC90 a opäť Mercedes-Benz triedy C. Poslednou kategóriou sú zelené autá. Medzi „ekologickými autami“ neuvidíme žiadneho zástupcu vodíkového alebo čistého elektrického pohonu.

Do finále sa dostali len plug-in hybridy. Porotcovia budú vyberať spomedzi Mercedesu S 500 Plug-in Hybrid, VW Golt GTE a BMW i8.

Vyhlásenie víťazov prebehne na New Yorskom autosalóne 2. apríla 2015. Tam sa dozvieme, či Passat získa druhý významný skalp, alebo ho porazí Céčko zo Stuttgartu, prípadne Mustang z Michiganu.

Len pre pripomenutie, minulý rok vyhrala cenu svetového auta roka 2014 automobilka Audi s typom A3. Výsledky ďalších kategórii nájdete v tabuľke.

WCOTY 2014   

 

Svetové auto roka 2014

Audi A3

Luxusné auto roka 2014

Mercedes-Benz S

Športové auto roka 2014

Porsche 911 GT3

Dizajn roka 2014 

BMW i3

Zelené auto roka 2014 

BMW i3

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk

Snímky: Ford, Mercedes, motortrend.com

Súvisiace články