Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.05.2015, 15:27

Škoda začne vyrábať veľké SUV ešte tento rok. Pozrite si detaily

Iron, Airone, Aratan, Funstar sú mená, ktoré si v apríli tohto roka zaregistrovala Škoda. Pravdepodobne jedno z nich je aj meno nového veľkého SUV.

Sedemmiestne SUV ukáže Škoda koncom roka, zistil austrálsky magazín Caradvice. Postup odhaľovania úplne nového modelu preto bude mať pravdepodobne rovnakú stratégiu ako pri posledných novinkách značky. Auto sa teda ukáže ešte pred autosalónovou premiérou, ktorá má prebehnúť budúci rok v marci v Ženeve.

Hlavným konkurentom novej škodovky majú byť veľkoobjemové SUV ako Hyundai Santa Fe alebo Kia Sorento. Auto má mať dokonca dvojča v značke Volkswagen. Obľúbený Volkswagen Touareg v ponuke zostane ako luxusnejší produkt, vedľa neho sa však postaví ešte "ľudovejší" model.

Značka si od chystanej novinky sľubuje veľa hlavne na čínskom a ruskom trhu. Na tamojšom trhu majú veľké SUV dvanásťpercentný podiel na trhu.

Ilustračná snímka nového SUV od Škody

Nový model má stáť na modulárnej platforme koncernu VW, ktorú využíva už Octavia, čerstvý Superb a čiastočne aj Fabia. Príbuzným chystaného modelu má byť pripravované SUV Seatu, to však má byť menšie. Škodovka bude dlhá cez štyri a pol metra. Škoda Yeti, ktorá je teraz v ponuke mladoboleslavskej automobilky, má na dĺžku 4,2 metra.

Podľa Caradvice sa chystajú verzie s pohonom  4x4, no aj prevedenie s pohonom predných kolies. Dizajn má v niektorých rysoch nadväzovať na nový Superb kombi, ktorý sa predstaví tento rok v lete. K dispozícii má byť päť a tiež sedemmiestne prevedenie. Špekuluje sa aj o hybridnej verzii.

Výroba auta, ktorému sa doteraz hovorilo Snowman (snehuliak), má prebiehať vo východočeských Kvasinách. Meno Snowman vraj auto nedostane, teraz sa pri vývoji operuje s kódovým označením A Plus.

Snímka: archív