Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.05.2015, 10:05

Škoda odhalila novinku. Pozrite si prvé fotky nového Superbu Combi

Pozrite sa na novú škodovku na prvých fotkách. Superb Combi doplní ponuku liftbacku v septembri. Meter kubický je objem kocky s dĺžkou hrán jeden meter. Do nového Superbu Combi sa pri sklopených zadných sedadlách zmestí presne 1,95 metra kubického.

Základný objem kufra sa pri autách meria pod spodnú hranu okna veka kufra pri obsadení zadných sedadiel. Tam škodovácka novinka, ktorá sa práve predstavuje verejnosti na prvých fotkách, naloží 660 litrov. Oproti predchádzajúcej generácii je to nárast o 27 litrov.

Škoda tvrdí, že Superb Combi má najväčší interiér a najväčší batožinový priestor vo svojej triede.

Predchodca ohromil miestom pre nohy na zadných sedadlách, nový Superb Combi vďaka predĺženiu rázvoru na 2841 mm (to je o 80 milimetrov navyše) kabínu ešte zväčšil, priestor pre cestujúcich sa tiež výrazne rozšíril.

"Tento nový model privedie k našej značke nových zákazníkov," komentuje člen predstavenstva spoločnosti Frank Welsch.

Najväčší model Škody sa v prevedení kombi začne predávať v septembri tohto roka, kedy bude svetová premiéra na autosalóne vo Frankfurte.

"Doteraz dodala Škoda svojim zákazníkom na celom svete viac ako 200-tisíc vozidiel Superb Combi. To predstavuje približne 35 percent všetkých vozidiel Superbu predaných od roku 2009,“ uvádza Ann Harder zo Škody Auto.

zdroj: idnes.cz