Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2014, 16:07

Pozrite si nový hit od Škody bez maskovania. Takto by mal vyzerať

Už o dva mesiace bude dizajn oficiálne odhalený. Nový Superb nakresilil bez maskovania profesionál.

Superb dorazí opäť v dvoch verziách, najprv sa predstaví trojpriestorová variant, následne dorazí kombík. Viac o oficiálnej prvej predpremiére sa dozviete tu.

Pre náš sesterský portál iDnes.cz načrtol Pavel Hrubý podobu nového Superbu. Jednou z najzásadnejších zmien bude práve nové veko kufra, ktoré bude už naisto otvárať aj zadné okno, rovnako ako u Octavie. Bude to však luxusné štvordrverové kupé, nie obyčajný liftback.

Superb ale tak opúšťa sofistikovaný mechanizmus súčasnej generácie, u ktorej bolo možné otvoriť buď iba plechové veko kufra, alebo aj presklenú časť.

Nový Superb podľa sľubov nadväzuje na koncept VisionC, ktorý bol hviezdou tohtoročného marcového autosalónu v Ženeve. Hlavne predná časť podľa tých, ktorí auto videli, má na jeho odvážne tvarovanie silne odkazovať. Výborným dizajnovým prvkom je obrovská kapota zasahujúce až do bokov.

Zadné partia s veľkými svetlami bude mohutná, navyše svetlá budú rovnako ako pri novej Fabii.

Silueta bude nadväzovať na tvary aktuálne Octavie, celkovými proporciami má nový Superb ctiť vyvážené, ostro rezané tvary moderných škodoviek.

Pavel Hrubý podľa obrázkov, skíc a fotiek, ktoré kolujú po internete, odhaduje, že nový Superb bude mať aj veľkú presklenné strechu, ktoré by mohla dokonca opticky spojiť čelné a zadné okno. "Úplne si istý nie som tvarom prednej hmlovky. Naviac na rôznych obrázkoch sa ľahko líši tvar hornej časti veka kufra okolo odtrhovej hrany," opisuje autor skice.

Nový Superb predstaví Škoda v polovici februára v Prahe, autosalonovou premiéru bude mať začiatkom marca na autosalóne v Ženeve.

iDnes.cz

František Dvořák

Snímky: Pavel Hrubý, Škoda