Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2015, 00:00

Nabúral vám niekto auto? Navigácia od Garminu dokáže vašu nevinu

Cesty sú plné bláznivých šoférov, ktorí ohrozujú ostatných svojou nebezpečnou jazdou. Dokázať im vinu býva problém. Teraz pomôže navigácia.

Garmin opäť posúva svet navigácii o kúsok ďalej. Nové zariadenie Garmin nüviCam LMT HD nie je len obyčajnou navigáciou a kamerou, ktorá dokáže snímať dianie pred vami.

Spojenie navigácie a kamery prináša viacero inovatívnych prvkov, ktoré pomôžu nie len pri navigácii ale aj pri bezpečnejšej jazde.

Prvou funkciou navigácie je samozrejme pomôcť vám doraziť na miesto určenia. Zaujímavosťou je, že vďaka prednej kamere, dokáže Garmin zobraziť trasu priamo v reálnom obraze. Nestane sa vám tak, že by ste vošli do zlej odbočky, ak sú napríklad dve tesne vedľa seba.

Pocit bezpečnosti

Kamera dokáže pomôcť aj pri prílišnom priblížení sa k autu pred vami. Ak sa dostanete do nebezpečnej vzdialenosti, v ktorej by ste už nedokázali zareagovať, zabrzdiť a vyhnúť sa zrážke s vozidlom pred vami, tak vás prístroj na čelnom okne upozorní.

Pomôže aj rozoznávanie jazdných pruhov. Vďaka nemu vás navigácia varuje, ak prejdete napríklad do protismeru. Zachrániť tak môže životy pri mikrospánku vodiča.

Užitočným príde aj prepojenie s ďalšou kamerou, ktorú si môžete umiestniť na zadnú stranu auta. Dokážete tak sledovať na displeji navigácie dianie za vami pri cúvaní.

Foto: Garmin

Samozrejme nesmieme zabudnúť na základnú funkciu kamery - nahrávanie diania pred vodičom. Zábery z kamery vám môžu pomôcť dokázať nevinu pri haváriach. Kamera vďaka navigácii zaznamenáva nie len presný čas ale aj presnú polohu.

Garmin nüviCam LMT HD si môžete zakúpiť priamo v obchode výrobcu za 399 dolárov (približne 368 eur).