09.09.2017, 00:00

Milionári zachraňujú luxusné autá. Pred hurikánom ich ukrývajú do špeciálnej budovy

Porsche Design Tower
Zdroj: Dezer Development

Blížiaci sa hurikán Irma vyvolal na juhu Floridy masový exodus. Tisíce áut, v ktorých si majitelia odvážajú najcennejší majetok, smerujú na sever. Niektorí však nechávajú svoje vozidlá doma.

Unikátna výšková budova Porsche Design Tower v Miami totiž ponúka parkovacie miesta so zárukou, že ich ochráni aj pred hurikánom piateho stupňa.

Na developera Gila Dezera, ktorý sa na stavbe veže podieľal, sa s prosbou o uschovanie áut obrátilo hneď niekoľko ľudí. Jedným z nich je aj majiteľ firmy Prestige Imports Brett David, ktorý do Porsche Design Tower presúva podľa The Real Deal hneď niekoľko svojich áut.

"Všetci moji priatelia mi dnes volajú," povedal Dezer. "Je to naozaj najbezpečnejšie miesto pre milionárov, aby udržali svoje veci v bezpečí, keď sa takéto veci stanú."

Podľa Dezera je v budove v súčasnosti desať vozov Lamborghini v hodnote piatich miliónov dolárov, jedno päťmiliónové Ferrari a ešte trikrát drahšie Pagani Zonda.

Do budovy boli pred príchodom hurikánu privezené dodatočné čerpadlá, ktoré majú zabezpečiť, že nedôjde k zaplaveniu. Podľa Dezera bude k dispozícii 24 hodín denne tím, ktorý sa o sucho v budove bude starať.

Unikátna 200-metrov vysoká budova ponúka okrem luxusných apartmánov aj parkovacie státie umiestnené priamo pri bytových jednotkách. Vďaka trom špeciálnym výťahom je tak majiteľ po príchode dopravený priamo do svojej "garáže" a môže z vozidla vystúpiť až v predsieni.

Budova je navyše projektovaná tak, aby odolala aj najsilnejšiemu vetru. Pružná konštrukcia má vydržať aj nápor hurikánu piateho stupňa, akým je práve na Miami smerujúce Irma.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.