Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2017, 10:40

Nesúďme kvalitu opravy vozovky na Moste SNP pred jej dokončením, tvrdí Nesrovnal

Nešpekulujme a nefantazírujme, vyzýva primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v súvislosti s debatou, ktorá sa v médiách a najmä na sociálnej sieti rozvírila v súvislosti s opravou vozovky na Moste SNP.

Nesúďme kvalitu opravy vozovky na Moste SNP pred jej dokončením, tvrdí Nesrovnal
Zdroj: HN/Drahomír Piok

V relácii Hlavné mesto spravodajskej televízie TABLET.TV primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal zdôraznil, že je zavádzajúce predčasne vynášať súdy nad kvalitou vykonanej práce. "Ešte stále sme vo fáze stavby, ešte to nie je dokončené," pripomenul Nesrovnal v súvislosti so sťažnosťami, že kvalita povrchu vozovky je horšia, ako bola predtým.

Upozornil v tejto súvislosti aj na to, že špecifický technický projekt opravy vozovky si vyžaduje aj špeciálny druh asfaltu, zhutneného kamenivom, ktorý sa kladie na oceľovú konštrukciu. Práce podľa neho pokračujú v súlade s technologickým projektom.

"Je zabezpečený autorský a stavebný dozor, mesto má všetky páky na to, aby mu dodávateľ odovzdal dielo v požadovanej kvalite," povedal primátor. "Ak by sa po ukončení stavby, ktorá nastane na konci mesiaca, predsa len ukázalo, že je niečo potrebné dokončiť, opraviť, máme zmluvy, máme záruky, že to dodávateľ urobí," uistil.

Za absolútne nepodložené fantázie označil informácie, že nový asfalt zaťaží most o 120 ton viac a preto sa bude musieť údajne znovu merať životnosť mosta. "Ako niekto len tak vie z obývačky zmerať hmotnosť mosta," ohradil sa Nesrovnal voči šíreniu takýchto informácií.

​Zopakoval, že opravou mosta i jeho zázemia už druhým rokom samospráva napráva investičný dlh, ktorý je potrebné nevyhnutne riešiť. "Zaujímalo by ma, prečo sa tí, ktorí chcú teraz predčasne mudrovať a kritizovať, neozývali predtým, keď sa s mostom 45 rokov nič neurobilo a ten sa dostal do dezolátneho stavu," poznamenal v diskusnej relácii Tablet.TV.