07.08.2017, 09:51 Aktualizované o 13:10, 07.08.2017

Taxikár napadol cestujúceho, ktorý kritizoval Kotlebu. HopIN s ním rozviazal spoluprácu

Taxikár napadol cestujúceho, ktorý kritizoval Kotlebu. HopIN s ním rozviazal spoluprácu
Zdroj: HopIN

Taxikár zo spoločnosti HopIN sa mal dostať do potýčky s partiou kamarátov, ktorí sa s ním cez víkend viezli v aute zavolanom cez aplikáciu.

Podľa muža, ktorý o tomto incidente hovoril pre televíziu JOJ, vodič čierneho vozidla značky Hummer ho napadol po tom, ako vystúpil z auta posledný z partie na Nobelovej ulici.

Podľa napadnutého muža bol dôvodom fakt, že partia v aute kritizovala stranu ĽS NS Mariana Kotlebu. Práve vodič mal byť podľa muža sympatizantom tejto strany.

Podľa poškodeného ho mal dokopať po vystúpení na Nobelovej ulici, celý incident videla jeho priateľka, ktorá to nahlásila na polícii.

Muž utrpel úraz hlavy a záchranári ho previezli do nemocnice na Kramároch.

"Môžeme potvrdiť, že dnes (v nedeľu, pozn. red.) krátko pred 05.45 hod. bola hliadka Policajného zboru vyslaná na Nobelovu ulicu, kde sa mal podľa prijatého oznámenia nachádzať fyzicky napadnutý muž. Hodnovernosť oznámenia policajti na mieste potvrdili. Poskytnutie bližších informácií v súčasnej dobe nie je možné, nakoľko by to mohlo zmariť alebo sťažiť objasnenie veci, ktorou sa zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava III," píše sa v stanovisku, ktoré TV JOJ zaslala hovorkyňa polície Lucia Miháliková.

K incidentu sa vyjadrila aj spoločnosť HopIN, ktorá už vyvodila dôsledky. "Spoločnosť HOPIN je apolitická a dištancuje sa od akýchkoľvek prejavov extrémizmu a násilia," píše aplikácia na sociálnej sieti. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.