02.08.2017, 11:02

Most SNP bude komplikovať dopravu v Bratislave ešte ďalší mesiac. Rekonštrukcia je v polovici

Most SNP (predtým Nový most) je jednopylónový, oceľový, zavesený most ako jediný v Bratislave, ktorý nemá žiadny pilier v Dunaji. Patrí do asociácie najvyšších svetových stavieb World Federation of Great Towers ako 28. najnižšia v zozname. Postavili ho v rokoch 1967 až 1972 spoločnosti Doprastav Bratislava a Hutné montáže Ostrava. Týči sa nad ním v 85-metrovej výške legendárna vyhliadková reštaurácia UFO.
Zdroj: Pavol Funtál/HN

Hlavné mesto dnes začína s druhou etapou obnovy vozovky na Moste SNP. V nej sa budú opravovať vnútorné jazdné pruhy v oboch smeroch, doprava je tak vedená cez obnovené vonkajšie jazdné pruhy. TASR o tom informovala Katarína Kohútiková z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu.

Včerajším dňom (1.8., pozn. TASR) sme ukončili práce na vonkajších jazdných pruhoch a aktuálne začíname s odfrézovaním vozovky na uzavretých vnútorných pruhoch. Oprava vozovky ide tak podľa plánu a verím, že začiatkom septembra budeme mať novú a kvalitnú vozovku," skonštatoval primátor Ivo Nesrovnal. Počas prác sú z povrchu oceľovej mostovky odstránené pôvodné asfaltové a izolačné vrstvy a po dočistení sa na ňu kladú vrstvy liateho asfaltu.

Hlavné mesto začalo opravovať vozovku na Moste SNP 3. júla. Doprava je počas celej opravy obmedzená len čiastočne. Most je prejazdný v každom smere, jeden jazdný pruh do Petržalky a jeden jazdný pruh z Petržalky v smere do centra mesta. Obdobie rekonštrukcie bolo vybrané zámerne, vychádza z nižšej frekvencie dopravy v prázdninovom období. Opravu v hodnote 1,5 milióna eur realizuje spoločnosť Swietelsky-Slovakia.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.