Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2017, 10:13 Aktualizované dňa 01.08.2017 o 10:48

Mladá vodička na diaľnici D2 zrazila policajta. Ten ťažkým zraneniam podľahol

Polícia Slovenskej republiky informovala verejnosť o tragickej nehode, ktorá sa stala včera podvečer po 19:00 na diaľnici D2 pri Bratislave.

Mladá vodička na diaľnici D2 zrazila policajta. Ten ťažkým zraneniam podľahol
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Policajt diaľničného oddelenia Malacky odkláňal dopravu z ľavého do pravého jazdného pruhu, kvôli dopravnej nehode. Z doposiaľ nezistených príčin do policajta narazila vodička na automobile Opel Astra.

Pravdepodobne sa dostatočne nevenovala vedeniu motorového vozidla a sledovaniu situácie v premávke. Po zrážke vodička prešla do pravého pruhu a narazila do zvodidiel.

Diaľnica zostala medzi Lozornom a Bratislavou (v smere do BA) včera večer uzavretá a 48-ročného policajta s ťažkými zraneniami previezol záchranársky vrtuľník do bratislavskej nemocnice. Neskôr vážnym zraneniam podľahol.


Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie a na základe doposiaľ vykonaných procesných úkonov vzniesol obvinenie 25-ročnej Michaele z prečinu usmrtenia. Požitie alkoholu u vodičky zistené nebolo. Ďalšie okolnosti tragickej nehody sú v štádiu vyšetrovania.

"Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie a na základe doposiaľ vykonaných procesných úkonov zároveň vzniesol obvinenie z prečinu usmrtenia voči 25-ročnej Michaele z Malaciek. Ďalšie okolnosti tejto tragickej dopravnej nehody sú naďalej predmetom vyšetrovania," dodala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

Štyridsaťosemročný policajt, ktorý zomrel v pondelok (31.7.) večer, pracoval v Policajnom zbore od roku 1998. Bol ženatý, mal jedného syna.