14.02.2016, 14:46

Toto auto hľadali 16 rokov. Našli ho v jazere a v dobrom stave

Toto auto hľadali 16 rokov. Našli ho v jazere a v dobrom stave

Policajti v americkej Minnesote vylovili z jazera Mayhew zaujímavý úlovok. V pickupe nájdenom na dne odhalili 16 rokov hľadaný automobil, ktorý napodiv vyzerá lepšie, než keby rovnakú dobu strávil na vrakovisku. Ak sa o vozidlo prihlási pôvodný majiteľ, možno ho čaká zaujímavá renovácia, píše idnes.cz.


Na auto upozornil políciu miestny rybár, ktorý pod zamrznutú hladinu jazera Mayhew ponoril kameru, miesto rýb ale zbadal siluetu potopeného automobilu. 

Druhý deň prišiel na miesto potápačský tím, a keď sa mu podarilo prečítať poznávaciu značku, zistilo sa, že ide o kradnutý pickup, ktorý majiteľ postráda od marca roku 2000. Automobil bol vylovený z hĺbky 3,5 metra. 

"Podľa stavu vozidla sa dá predpokladať, že auto bolo pod hladinou veľa dlhú dobu," napísali policajti na svojich facebookových stránkach. V typickom americkom pickupe sa údajne nenachádzali žiadne telá nezvestných osôb ani cenné veci. Do jazera sa vozidlo pravdepodobne dostalo pri zimnom prejazde po ľade, pretože sa našlo 100 metrov od prístupovej cesty a 25 metrov od najbližšieho brehu.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.