13.02.2016, 00:00

Najdrahšia garáž na svete. Za vstup dáte viac ako v Bratislave za byt

Ak si myslíte, že parkovanie v Bratislave je nehorázne drahé, toto je ešte väčší extrém. Za túto garáž zaplatíte desaťtisíce. A je v púšti.

Najdrahšia garáž na svete. Za vstup dáte viac ako v Bratislave za byt

Reč je o exkluzívnej garáži v Bighorn Golf Club v Spojených štátoch amerických. Luxus tohto miesta na parkovanie potvrdzuje, že v nej môže podľa LA Times parkovať len 50 áut a 8 motocyklov.

Týchto 58 strojov má k dispozícii veľkorysých 2200 metrov štvorcových a všetky miesta sa vypredali ešte predtým, ako celý areál v roku 2014 dokončili.

Garáž však skrýva dokonalé skvosty. Niekoľko kusov červených Ferrari, nejaký ten Rolls-Royce či dokonca veterány z prvej polovice 20. storočia, o ktoré sa musia ich majitelia starať na vlastné náklady.

Aj napriek tomu vám vstup do garáže, do ktorej vstupujete cez dvere ako do trezoru v banke, celkom slušne potrápi peňaženku. Na to, aby vaše auto dostalo možnosť sem vstúpiť, zaplatíte jednorázové "členské" v hodnote 110-tisíc dolárov. Okrem toho však musíte zaplatiť každý rok ďalších 6500 dolárov, aby tam mohlo zostať.

Motorky sú na tom trochu lepšie, ale tiež to nedostanú zadarmo. Ich vstupný poplatok vyjde na 55-tisíc dolárov. Ak si chcete celý komplex užiť viac, ako len na parkovanie, tiež to nebude najlacnejšie.

Len vstup do klubu vás bude stáť ďalších 100-tisíc dolárov a ak si chcete pri tom zahrať aj golf, musíte z vášho účtu presmerovať na prevádzkovateľa 250-tisíc dolárov.

Exkluzivitu miesta už len podčiarkujú ceny nehnuteľností v areáli. Kým vila s troma spálňami vás vyjde na 1,7 milióna dolárov, najdrahšie nehnuteľnosti sa cenami šplhajú k niekoľkým desiatkam miliónov dolárov.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.